Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 05.03.2021 - 00:01

Hybridní Fender Strat Jazz Deluxe PU II

Fender pokračuje v sérii kytar z druhé edice Parallel Universe, kde mají své místo netradičně koncipované nástroje, hybridním modelem Strat Jazz Deluxe Parallel Universe Volume II, disponujícím korpusem a celopalisandrovým krkem převzatými z Jazzmasteru, zatímco Stratocaster je zde podepsán trojicí single coilových snímačů a hardwarem. Butikově vyhlížející novinku zdobí zvuková všestrannost, offsetová elegance a kvalitní materiály.

Na olšovou základnu těla je nalepen top složený ze dvou přířezů plamínkového javoru, hrany korpusu chrání bílá lemovka, krk z jednoho kusu palisandru s profilem Modern-C a typickým ořechovým skunk-stripem doplňuje hmatník z identického dřeva o radiusu 9.5 palců, nesoucí 22 středně silných pražců medium jumbo, obdélníkové poziční značky z perleti a kostěný nultý pražec široký 42.8 mm. Menzura činí podobně jako u Stratu 25.5 palců.

Do zlatého jednovrstvého pickguardu je vsazena trojice špičkových singlových snímačů CS Texas Special SC Stratocaster, jejichž výrobu obstaral firemní Custom Shop, ovládání tvoří potenciometr společné hlasitosti, tónová clona a pětipolohový nožový přepínač umístěný v prostoru dolního rohu těla.

Struny sedí ve vibratu typu Synchronized American Pro Strat s dvoubodovým uchycením a kameny z ocelového plechu, přispívajícími k delšímu sustainu a čitelnosti tónu. Na hlavici s trochu překvapivým logem „Jazzmaster“ najdeme srážeč strun EH a stylové ladicí strojky Fender ClassicGear. Kovové komponenty mají niklochromový povrch.

Fender Strat Jazz Deluxe Paralel Universe Volume II je nabízen v decentní úpravě Transparent Faded Seafoam Green kryté nitro lakem, jenž umožňuje dřevu postupně dozrávat a zlepšovat své rezonanční vlastnosti. Oficiální cena byla v případě českého trhu nastavena pod hranicí 66000 Kč, součástí dodávky je certifikace, servisní klíče a pevné pouzdro Surf Green Parallel Universe II Deluxe.

Tagy Fender Fender Strat Jazz Deluxe Parallel Universe II
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY