Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Hybridní delay Seymour Duncan Vapor Trail Deluxe

Seymour Duncan inovoval delay Vapor Trail a představil jeho vylepšeného nástupce nesoucího označení Vapor Trail Deluxe, nabízejícího plně analogovovou signálovou cestu s digitálním ovládáním. Funkcemi nabitý model, jenž se může pochlubit rozšířeným ovládáním a novými zvukovými možnostmi, je postaven na čtveřici velkých BBD (bucket brigade) čipů, poskytujících hřejivý tón, zpoždění až 1.2 sekundy a v neposlední řadě i modulaci.

Delay je vybaven potenciometry Mix – poměr čistého a efektovaného signálu v rozsahu 0 až 200 %, Repeats – počet opakování fráze, Time – čas s rozpětím 33 ms až 1.2 s, Depth – hloubka modulace, Rate – rychlost modulační vlny, a také rotačním přepínačem Mode pro výběr čtyř rytmických rejstříků (čtvrtky, osminy, tečkované osminy, trioly) a stejného počtu následujících dozvukových režimů, doplňujících základní mod Normal:

Micro Delay – rychlé slapback echo nebo double-trackingové zvuky ( 8 až 400 ms)
Pitch Sequence – přidává spodní a horní oktávy nahoru a dolů v různých rytmických sekvencích
Pitch Bender – lze nastavit tzv.dive-bombing či ovládat efekt glissanda pomocí tap/hold footswitche
Runaway – umožňuje nekonečné opakování dozvuku

Kromě pracovního modu Manual disponuje delay bankou pro uložení trojice presetů o jejichž aktivaci informují diody a nechybí volitelná funkce Trails, díky níž dozní opakování i po vypnutí pedálu. Dvojice momentary footswitchů slouží pro bypass, ukládání předvoleb, Tap/Hold a výběr presetů.

Konektivita sestává ze standardního vstupu a výstupu, zdířky externího expression pedálu a sendu / returnu efektové smyčky v podobě jednoho TRS jacku Wet / Insert, který je uzpůsoben také pro efektovaný výstup (stereo zapojení) či připojení volume pedálu ovládajícího výraznost větve Wet.

Hybridní delay Seymour Duncan Vapor Trail Deluxe s proudovým odběrem cca 150 mA je napájen DC adapterem 9 – 18 V, evropská cena efektu o rozměrech 122 x 91 x 41 mm a hmotnosti 430 g se pohybuje okolo hranice 270 eur.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan Vapor Trail Deluxe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY