Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 22.03.2020 - 00:01

Hybridní delay Ibanez ES3 Echo Shifter

Ibanez přichází na trh s inovovaným delayem ES3 Echo Shifter, konstrukčně vycházejícím z předchozí verze ES2. Oproti předloze novinka disponuje jak klasickým analogovým obvodem s modulační jednotkou, tak i digitálním režimem s delším dozvukovým časem.

Delay je ovládán potenciometry se standardními funkcemi Mix – poměr čistého a efektovaného signálu, Feedback – počet opakování frází a tahovým faderem Delay Time, který v případě analogového modu nabízí rozpětí 40 až 600 ms a po přepnutí na digitál se čas navýší na hodnoty s rozsahem 40 až 1500 ms.

Pro vypínatelnou modulační sekci jsou vyhrazeny ovladače Depth a Speed určující hloubku a čas pulsace modulační vlny. Kromě hlavního footswitche FX, pracujícího v true bypass režimu, je dozvuk osazen nášlapným spínačem tap tempa, po jehož delším stisknutí přechází delay do tzv. samooscilačního modu.

Na čelní straně kovového šasi o rozměrech 120 x 160 x 65 mm s bočními lištami z imitace dřeva je  umístěna zdířka 9V adapteru, vstupní a výstupní konektory a také páčkový přepínač Level inst/line přizpůsobující vstupní obvod pro zapojení různých audio zdrojů. Efekt lze napájet i baterií. Oficiální cena hybridního delaye Ibanez ES3 Echo Shifter se pohybuje okolo 200 dolarů.

Tagy Ibanez Ibanez ES3 Echo Shifter
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY