Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 27.12.2017 - 09:00

Humbuckery SD Joe Bonamassa Amos

Jen pár dní poté, co Epiphone oznámil výrobu signovaného modelu Joe Bonamassa 1958 Amos Korina Flying V, jenž je přesnou replikou Bonamassova letitého Gibsonu ‘Amos’ Flying V z roku 1958, přichází kalifornský výrobce snímačů Seymour Duncan na trh se speciálním humbuckerovým setem Joe Bonamassa Amos, jehož předlohou, jak je patrno z názvu, jsou snímače, kterými je tento raritní Gibson z historicky první série FV Korina osazen.

Zvláštností je, že zvuk Bonamassova starého Flyingu je oproti podobným kytarám ze stejného období a s identickým typem PAF snímačů výjimečně robustní a hlavním důvodem této anomálie jsou podle Duncanových vývojářů, kteří oba originální humbuckery rozebrali do poslední součástky, neobvykle silné magnety.

Nový set, skládající se z krkového humbuckeru s odporem 7.5 kOhm a silnější kobylkové verze s odporem 8.3 kOhm a netradičním typem magnetů Alnico 6, je stejně jako původní snímače vybaven cívkami z butyrátu, na kovové základně jsou upevněny distanční javorové bloky a firma zašla tak daleko, že pro vinutí měděného drátu použila historický stroj Leesona, který značka Gibson využívala v 50. a 60. letech.

Výsledkem je frekvenčně vyvážený a mimořádně muzikální zvuk s dřevitými středy, jasnými a hřejivými výškami a detailním podáním bez slévajících se tónů. Snímače s klasickou jednožílovou kabeláží budou nabízeny ve čtyřech designových variantách a to s patinovanými kovovými pouzdry s niklovou nebo zlatou úpravou a v podobě modelů s odkrytými cívkami v černé barvě nebo kombinaci zebra.

Humbuckery Seymour Duncan Joe Bonamassa Amos z limitované edice firemního Custom Shopu budou dostupné výhradně v sadě, jejíž cena se pohybuje okolo 375 dolarů. Spodní strana každého snímače ponese ručně psané sériové číslo a podpis Seymoura Duncana a Joa Bonamassy

Tagy joe bonamassa humbuckery SD SD Joe Bonamassa Amos Seymour Duncan

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY