Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 25.05.2021 - 00:01

Humbuckerový Fender MIJ Boxer Telecaster HH

Fender letos uvedl na trh speciální edici Boxer, tvořenou Stratocasterem a basou Precision, kterou doplňuje obdobně koncipovaným modelem Boxer Telecaster HH. Stejně jako dva o něco dříve představené nástroje je Telecaster vyráběn v japonské pobočce a oproti klasickým „telatům“ nabízí kromě modifikovaného designu také rozdílný hardware a dvojici humbuckerů se silnějším výstupem, což danou kytaru předurčuje spíše pro použití v rockověji laděných žánrech.

Nástroj, inspirovaný produktovou řadou z konce osmdesátých let, disponuje lipovým korpusem stříkaným lesklým polyesterovým lakem, krk z jednoho kusu javoru krytého matnou polyuretanovou vrstvou má pohodlný profil Medium-C, palisandrový hmatník o radiusu 12 palců disponuje 22 jumbo pražci, k lepší rezonanci a stabilitě ladění přispívá kostěný ořech široký 42 mm a délka menzury činí standardních 25.5 palců (648 mm).

Struny jsou ukotveny skrz tělo, pevná kobylka typu hardtail je osazena litými kameny, na černě lakované hlavici jsou připevněny spolehlivé strojky firmy Gotoh a srážeč strun HE. Hardware kryje černý chrom, s výjimkou přepínačů a destičky jistící polohu vrutů krkového spoje, v níž najdeme malý otvor pro šroub nastavující sklon krku vůči tělu. Změnou tohoto úhlu je možno detailněji seřídit dohmat, ovšem před tím je samozřejmě nutné lehce povolit čtveřici zmíněných vrutů.

Dva humbuckery Boxer, které jsou vzhledem k absenci pickguardu usazeny v rámečcích, poskytují plné basy, čitelné výšky a především výrazné středy zajišťující potřebnou průraznost. Vedle třípolohové switche, společné hlasitosti a potenciometru tónové clony se zabudovaným obvodem TBX (Treble bass Expander), poskytujícím širší zvukovou paletu, je součástí ovládání i malý přepínač rozepínající cívky obou snímačů, takže hráč může využít tradičnější telecasterovské rejstříky.

Fender MIJ Boxer Telecaster HH je dostupný v barevných odstínech Inca Silver nebo Torino Red s černou hlavicí, cena v evropských obchodech se pohybuje okolo hranice 1230 eur. Součástí dodávky je kvalitní polstrovaný gig bag a servisní klíče.

Tagy Fender Fender MIJ Boxer Telecaster HH
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY