Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 23.03.2020 - 00:01

Humbuckerový Fender Jim Root Jazzmaster V4

Jim Root, kytarista metalové party Slipknot a bývalý člen kapely Stone Sour, je už několik let firemním hráčem Fenderu, který mu v minulosti postavil signované verze Stratocasteru, Telecasteru a Jazzmasteru. Posledně jmenovaný nástroj nyní prošel modifikací, a pod označením Fender Jim Root Jazzmaster V4 byl zařazen mezi nové modely letošní produktové série.

Pro výrobu korpusu byl vybrán mahagonový masiv, šroubovaný javorový krk krytý saténovým lakem je připevněn přes ergonomický spoj a má plochý profil Thin C. Ebenový hmatník s radiusem 12 palců je osazen 22 jumbo pražci a nově také bílými výložkami hran doplněnými obdélníkovými polohovými značkami z perleti, které nástroji dodávají styl evokující design některých vintage Fenderů z šedesátých let.

Do horní hmatníkové hrany jsou zasazeny luminiscenční body, nultý pražec ze syntetické kosti je široký 42.8 mm, menzura činí standardních 25.5 palců (648 mm) a podobně jako u předchozího Rootova Jazzmasteru byl v rámci maximálního zjednodušení celé konstrukce vypuštěn pickguard.

Zásadní novinku představuje dvojice aktivních humbuckerů EMG Daemonum s odkrytými cívkami. Snímače zvukově vycházejí z klasických typů EMG 81/60, ale přidávají možnosti a flexibilitu současné série Retro Active, nabízející kromě typického high-gainu také poměrně kultivovaný čistý zvuk. Ovládání tvoří pouze třípolohový nožový přepínač a potenciometr hlasitosti.

Struny kotví skrz tělo a přes pevnou hardtail kobylku míří do uzamykatelných ladicích strojků Fender Deluxe podpořených srážečem strun HE. Veškeré kovové součásti jsou v matně černém provedení. Fender Jim Root Jazzmaster V4 v bílém laku Arctic White je vyráběn mexickou továrnou v Ensenadě a oficiální cena byla nastavena na cca 31900 Kč včetně tmavého tweedového kufru se sytě červeným interiérem.

Tagy Fender Fender Jim Root Jazzmaster V4
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY