Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 22.07.2019 - 00:01

Humbuckerové retro Fender Meteora HH

Originálně pojatý retro model Fender Meteora, který značka loni uvedla jako součást nástrojové kolekce Parallel Universe, dostal následovníka s označením Meteora HH. Humbuckerová verze, nyní zařazená do nové série Alternate Reality, se v těchto dnech dostává do evropské distribuce. V nabídce se objeví barevná provedení Lake Placid Blue, Surf Green nebo Candy Apple Red s černým třívrstvým pickguardem.

Oproti první edici Meteory osazené singlovými snímači, elektronikou a hardwarem ve stylu Telecasteru, přináší nová varianta rozdílné zvukové možnosti, a to především díky dvojici humbuckerů Player Series s magnety Alnico 2, produkujícími pevný tón s příjemnými výškami, detailní artikulací a přehledně konturovaným zkreslením.

Ovládání sestává z třípolohového páčkového přepínače à la Les Paul, dvojice potenciometrů hlasitosti, společné tónové clony s push/pull rozepínáním cívek a malého tlačítka, jehož stisknutím je možno měnit pořadí volume ovladačů, což může pro některé hráče představovat velmi praktickou funkci.

Olšový korpus potažený polyesterovým lakem doplňuje šroubovaný krk z jednoho kusu javoru s pohodlným profilem Modern-C, hmatník z odolného pau ferra o radisu 9.5 palce nese 22 pražců medium jumbo a nultý pražec ze syntetické kosti o šířce 42 mm. Menzura činí tradičních 25.5 palce.

Struny jsou ukotveny skrz tělo a přes pevnou kobylku Adjusto-Matic míří do standardních firemních strojků s uzavřenými mechanikami. Humbuckerový Fender Meteora HH, jehož prototyp měl premiéru na zimním veletrhu NAMM, je vyráběn v mexické továrně značky, oficiální cena byla v případě českého trhu nastavena na cca 24 300 Kč včetně polstrovaného pouzdra.

Tagy Fender Fender Meteora HH
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY