Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Čt, 15.02.2018 - 13:30

Vinyla posedmé, s Matyášem Chocholou

Nejlepší loňskou desku, nejzajímavější objev na scéně a počin spojený s hudbou v rámci VII. ročníku hudebních cen Vinyla odborná porota vybere už za týden. Slavností udílení cen proběhne ve středu 21. února od 19.30 hodin v pražském Lucerna Music Baru.

Ze tří námi sledovaných hudebních cen se letos jedná o první udělování, ceny Apollo proběhnou 8. března v Paláci Akropolis a letos upgradované Ceny Anděl 20. března ve Foru Karlín.

Pořadatelé Vinyla událost pojímají opět jako koncertní večer s reprezentativním výběrem české hudby. Na pódiu se představí formace Sýček, nominovaná v kategorii Objev roku, následovat budou dvojice Kalle, jejichž nahrávka Saffron Hills zabodovala v kategorii Deska roka, a celý večírek uzavřou Midi Lidi, kteří za svou poslední nahrávku Give Masterpiece a Chance! získali nominaci v předchozím ročníku ceny a aktuálně skvěle bodují s muzikou i ve filmu Prezident Blaník.

Také letos vychází limitovaná stokusová série LP desky, která obsahuje po jedné skladbě od všech nominovaných. Deska tak shrnuje podstatné počiny tuzemské scény a zároveň slouží jako ocenění pro vítěze ve všech třech kategoriích. Obal vinylu vytvořil Matyáš Chochola, loňský laureát ceny Jindřicha Chalupeckého, věcné dary oceněným připravily Kytary.cz.


Nominace VII. ročníku Vinyly

DESKA ROKU
Enchanted Lands – Feed Goals
Kalle – Saffron Hills
Pacino – Půl litru země
Wild Tides – Sbohem a šáteček

OBJEV ROKU
Enchanted Lands
Lavra
Sýček

POČIN ROKU
Aktivity Genot Centre
Reedice alba Máma Bubo – Planeta Haj
Superhrdinky

Tagy Vinyla Superhrdinky Kalle MIdi Lidi Sýček

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY