Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Hamerský - Čt, 20.06.2019 - 08:00

Hudba stoprocentních dědků

Klaus mladší letěl z ODS, Vlasta Henych z Törru. Bylo je otázkou času, kdy k sobě najdou cestu, inspirují se kresleným seriálem a složí vlastní legii zla.

Magické noci počal čas / Kocha snad z toho vezme ďas / My žijeme v Praze, to je tam / kde se jednou zjeví Duch sám (Egon Bondy, Magické noci)

Je víc Ota Hereš, který Törr založil, nebo Vlasta Henych, který je protlačil do všech myslitelných encyklopedií tuzemského black metalu? Poměřování hmatníků nakonec vzalo dost předvídatelný obrat. Kytarista Hereš basáka Henycha před bezmála deseti lety vyštípal.

I když se tehdy hádali spíš o výnosnou značku s tradicí než Freuda, většina fanoušků se postavila za Henycha, který tudíž neměl důvod házet basu do žita. Rozjel sólo projekt Henych 666, jehož název připomíná jeho úplně první napodobeninu Celtic Frost. Vlasta zrecykloval staré fláky i podobně laděný nový matroš – včetně děsivého coveru Magické noci od Plastiků, „nakopnuté“ páprdovskou představou lesbického sexu.


Předělávka jako by předznamenala pozdější návrh, jaký se neodmítá. Henychovi letos hodil laso Václav Klaus mladší, kterého pro nadužívání výplňových slov Hitler a nacismus ve vztahu k EU (podle mě až příliš pozdě) vyhodili z ódéesky. To je mimochodem velký posun od posledních komunálek, kdy Henycha jakýsi vtipálek napsal na kandidátku nejmenované jaroměřské strany. Na dotazy, co na ní pohledává, odpověděl: „Já jsem spokojenej, nebydlím tam.“ Zrovna v souvislosti s městem na dohled Brutal Assaultu to zní poněkud zvláštně.

Vtipnější „legii zla“ než Klausovu by blackmetalista za zenitem našel jedině v ofisu Montyho Burnse. V Trikolóře se sešli Himmlerův imitátor (Petr Hampl), antisemita, homofob, konspirátor a dost možná nový radní ČTK za ANO a SPD (Michal Semín), nebo domácí doněckého konzulátu v Ostravě (Petr Viktorýn). Už je podpořil předseda senátu Tubera.

Klaus ml. se chlubil ještě lajky kardinála Duka a olomouckého arcibiskupa Graubnera. Oba církevní hodnostáři je však obratem popřeli, patrně kvůli černému vzadu, který strká bradu mezi trojbarevné zastánce pochybných tradičních hodnot, se kterými by jinak souzněli. Vyložené pokrytectví od prelátů, kteří si už ruce umazali krytím sexuálních deliktů a brojením proti muslimům, potratům i sexuálním menšinám. Satan přece potřebuje talenty všeho druhu. Pitomiova Sekta přímé diktatury taky na kandidátce přežila strašně very zlýho agenta CIA Jogína Pepu Nose. Nicméně pořád se ještě z kauzy Törr může stát precedent. Bylo jepičí Vlastovo angažmá v Master‘s Hammer náhoda? Nemyslím si.


Také Trikolóra má blíž ke konzervativní pravici než fašismu vlastně kvůli nedůslednosti. Shrnuje totiž hlavně úzkosti mužů nad padesát ze světa, v němž se přestávají orientovat. Jen velmi vágně črtají rysy svých nepřátel, pro něž je ekologie nutnost a ne třešničku na dortu prosperity, utíkají před suchem nebo válkou, které právě cizí profit vyvolal, nebo se milují s oboustranným souhlasem – bez ohledu na pohlaví nebo svátost manželství.

Těžko říct, jestli proto Klausův politický start up pro starší a pokročilé nakonec zajde na nelítostnou demografii, přetlak podobných uskupení nebo opravdu přivede hnědou frakci ODS a SPD na buben. Každopádně s nimi do té doby užijeme ještě hodně šibeniční srandy. Testovací dávka zde.

Tagy Hejty Honzy Hamerského Vlasta Henych Törr Václav Klaus Trikolóra
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se tak ...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY