Přejít k hlavnímu obsahu
Ondřej Pečenka -

Hračky od Teenage Engineering #8: Sampluj, sampluj, vykrúcaj s PO-33 K.O.!

Švédská firma Teenage Engineering zásobuje trh inovativními syntezátory již od svého založení v roce 2005. Nejzákladnějšími prvky jejich portfolia jsou malé Pocket Operatory, které na co nejmenším prostoru nabízí velmi širokou škálu zvuků. V sedmém dílu jsem se podíval na PO-33 K.O.!

Pětatřicítka Pocket Operator, příznačně nazvaný Knock Out, nabízí plnohodnotný sampling v miniaturistickém provedení. Kromě samotné možnosti nahrávat samply přes jack-in nebo vestavěný mikrofon, můžete samply ořezávat, natahovat, retriggrovat (znovu spouštět), efektovat a tak podobně. Svými možnostmi se vlastně dokáže měřit s mnohem sofistikovanějšími (a dražšími) samplery.

PO-33 K.O.! je jedním ze tří Pocket Operatorů z tzv. metalické série (spolu s PO-32 tonic, a PO-35 speak), který se zaměřuje především na kroucení samplů, ale ostatně, jak už u PO bývá zvykem – lze na něm vytvořit plnohodnotný track.

Pošlete svoje výtvory s Pocket Operatory do komentářů pod videem!

Tagy Hračky od Teenage Engineering

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Ondrech Alex Péča
Původně z Moravy, t.č. usazen v Praze. Točím a stříhám videa a podcasty pro Kytary.cz, produkčně se podílím na FESTIWALLu a hraju na synthy LIVEka, ať už sám (Bake Lite) nebo v kapele MONSTRA. Motto: "You monsters are people!"
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY