Přejít k hlavnímu obsahu
Ondřej Pečenka -

Hračky od Teenage Engineering #3: PO-16 factory + sync módy

Švédská firma Teenage Engineering zásobuje trh inovativními syntezátory již od svého založení v roce 2005. Nejzákladnějšími prvky jejich portfolia jsou malé Pocket Operatory, které na co nejmenším prostoru nabízí velmi širokou škálu zvuků. Ve třetím díle se zaměřuju na PO-16 Factory a také na zapojení více PO pomocí Sync módů.

PO-16 Factory patří do první čtveřice Pocket Operatorů, které byly kdy uveden do prodeje. Kromě klasických 16 zvuků obsahuje také 16 speciální hrací módů, které umožňují hrát akordy či arpeggia, a 16 efektů upravených přímo pro hraní synthových melodií.

V druhé části videa se věnuju propojení tří (a více) kalkulaček do sebe za využití synchronizačních módů. Díky tomu si můžete ze svých PO udělat kompletní hrací setup, kde jednotlivé prvky komunikují tak, jak si přejete. Na konci každého dílu zahraju také krátký jam, který bez zbytečného povídání představí hrací možnosti. V sérii postupuju tak, jako bych chtěl vytvořit kompletně celou písničku. Tak, jak jsou ostatně tyto krabičky zamýšleny.

V následujícím díle představím PO-28 Robot a projdeme propojení třech Pocket Operatorů do jednoho řetězce.

VÝZVA: Ukažte své výtvory na Pocket Operatory do komentářů pod videem a podělte se s nimi ostatním hráčům na „kalkulačky“.

 

Tagy Hračky od Teenage Engineering Teenage Engineering

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Ondrech Alex Péča
Původně z Moravy, t.č. usazen v Praze. Točím a stříhám videa a podcasty pro Kytary.cz, produkčně se podílím na FESTIWALLu a hraju na synthy LIVEka, ať už sám (Bake Lite) nebo v kapele MONSTRA. Motto: "You monsters are people!"
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY