Přejít k hlavnímu obsahu
Ondřej Pečenka -

Hračky od Teenage Engineering #1: O Pocket Operatorech obecně + PO-12

Švédská firma Teenage Engineering zásobuje trh inovatními syntezátory již od svého založení v roce 2005. Nejzákladnějšími prvky jejich portfolia jsou malé Pocket Operatory, které na co nejmenším prostoru nabízí velmi širokou škálu zvuků. V prvním díle mého pořadu vám představím základní principy všech Pocket Operatorů, jak vypadají, fungují a jaká je jejich obecná filozofie – důraz na mobilitu, versatilitu i „radost z tvorby.“

Poté se zaměřím na bicí generátor PO-12, projdeme si zvuky, možnosti tvorby beatů, jejich řetězení, velké množství efektů či nadstandardní funkce Alarm, díky kterým může tato „kalkulačka“ sloužit i jako budík hrající vámi složený pattern.

V sérii budu postupovat tak, jako bych chtěl vytvořit kompletně celou písničku. Tak, jak jsou ostatně tyto krabičky zamýšleny. Proto si v následujícím druhém díle představím PO-14 sub, což je primárně basový synth, a povíme si něco o propojení více PO dohromady.

 

Tagy Hračky od Teenage Engineering Teenage Engineering

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Ondrech Alex Péča
Původně z Moravy, t.č. usazen v Praze. Točím a stříhám videa a podcasty pro Kytary.cz, produkčně se podílím na FESTIWALLu a hraju na synthy LIVEka, ať už sám (Bake Lite) nebo v kapele MONSTRA. Motto: "You monsters are people!"
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY