Přejít k hlavnímu obsahu
Ondřej Pečenka -

Hračky od Teenage Engineering #0: představení videosérie

Teenage Engineering je švédská firma zaměřená na výrobu syntezátorů a od svého založení v roce 2005 chrlí na trh unikátní produkty, které jsou inovativní nejen po zvukové stránce, ale nezadají si ani na poli designu a architektury ovládání. Ikonickým nástrojem této firmy je například syntezátor, sampler a sekvencer OP-1, který svým vzhledem připomíná spíše hračku – přesto, nebo právě proto, však mají produkty Teenage Engineering v oblibě třeba Beck, Depeche Mode nebo CHVRCHES.

V nové sérii pro Frontman.cz vám představím a zrecenzuje celou řadu nástrojů a designových hraček od Teenage Engineering, kteří si za svou poměrně krátkou dobu existence vydobyly silné jméno na poli s elektronickými hudebními nástroji.

Pořad bude vycházet každý pátek a projdu v něm prakticky celou sérii od TE, všechny Pocket Operatory, OP-1 a OP-Z i jejich modulární systémy.

Tagy Teenage Engineering Hračky od Teenage Engineering

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Ondrech Alex Péča
Původně z Moravy, t.č. usazen v Praze. Točím a stříhám videa a podcasty pro Kytary.cz, produkčně se podílím na FESTIWALLu a hraju na synthy LIVEka, ať už sám (Bake Lite) nebo v kapele MONSTRA. Motto: "You monsters are people!"
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY