Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 28.03.2021 - 08:00

How Blue Can You Get: album s dosud nevydanými tracky Garyho Moorea

Na poslední dubnový den naplánovala společnost Provogue/Mascot Label Group premiéru vzpomínkového alba How Blue Can You Get, obsahujícího dosud nevydaný materiál kytaristy Garyho Moorea (4. 4. 1952 – 6.2. 2011). Firma už s předstihem postnula na YouTube klip k baladě In My Dreams, kterou na albu doplňuje dalších 7 tracků, včetně coverzí songů Freddieho Kinga (I'm I Tore Down), Memphise Slima (Steppin' Out), Elmorea Jamese (Done Somebody Wrong) nebo sedmiminutové úpravy skladby od B.B. Kinga.

Mezi muzikanty, kteří po oznámení nového alba vzdali Mooreovi hold, byl i kytarista Bernie Marsden, bývalý člen hardrockových Whitesnake, jenž zavzpomínal na jejich první setkání: „S Garym jsem se poprvé potkal v Londýně 23. října 1970. Hrál s populárními Skid Row a moje parta Skinny Cat mu dělala support. Byli jsme zhruba ve stejném věku, oblečeni podobným způsobem, kromě baretu, který nosil. Vycházeli jsme spolu dobře, okamžitě bylo patrné, jak výjimečný je hráč, ale také jsem si všiml, že je to fajn člověk – skvěle se o nás staral, což pro předkapely nebylo v té době samozřejmostí.“ Titul How Blue Can You Get by měl být k dispozici na CD, vinylu a ve streamovacích formátech.

Tagy Gary Moore Gary Moore – How Blue Can You Get
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY