Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 18.04.2015 - 01:01

Holy Grail Neo: nový reverb od Electro Harmonix

Po verzích Holy Grail, Holy Grail Plus a Holy Grail Max uvádí společnost Electro Harmonix na trh další model ze své populární série reverbů, tentokrát s označením Holy Grail Neo. Novinka disponuje trojicí různých typů dozvuku Spring, Hall a Plate.

Jednotlivé mody volíme pomoci třípolohového páčkového přepínače. Horní poloha Spring představuje emulaci starých pružinových reverbů, kterými byly osazovány aparáty Fender. Hall simuluje prostor velkých sálů a Plate je variací na studiové vintage reverby, jenž můžeme slyšet na nahrávkách kapel ze šedesátých a sedmdesátých let. Dalším ovladačem je pouze potenciometr Reverb, kterým volíme poměr mezi čistým a efektovaným signálem.

Krabička je vybavena kovovým nášlapným footswitchem s režimem true bypass a je napájena 9V adapterem, který je dodáván společně s efektem. Reverb byl sice navrhován pro kytaru, ale lze jej samozřejmě použít i pro jiné nástroje včetně zpěvu.

EHX Holy Grail Neo je díky malým rozměrům vhodnou volbou do jakéhokoliv pedalboardu. Pokud scháníte slušný reverb se skutečně jednoduchým ovládáním, tak byste si s novým Neem mohli rozumět. Efekt se do Evropy dostane zřejmě v horizontu několika týdnů a jeho cena by se na českém trhu měla pohybovat okolo 3 000 Kč.

Tagy Electro Harmonix
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY