Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 19.03.2017 - 00:01

Hodinky RW Freelancer Gibson Les Paul LTD

Po speciálním modelu chronografu od americké společnosti RGM zabudovaném do akustické kytary Martin D-200 Deluxe "Two Millionth", kterým letos firma Martin oslavila 2 miliony kusů vyrobených kytar, přichází tentokrát švýcarská rodinná firma Raymond Weil se sběratelskou edicí špičkových pánských hodinek, jenž byly navrženy v kooperaci se značkou Gibson.

U vzniku modelu Freelancer Gibson Les Paul LTD stál vnuk zakladatele ženevské hodinářské firmy Raymonda Weila a současný výkonný ředitel společnosti Elie Bernheim, který je fanouškem starších ročníků kytar Gibson a z jeho návrhů pochází také verze Nabucco 7850-TIR-GIBS1 (r. 2015) inspirovaná Gibsonem SG nebo hodinky řady Maestro The Beatles.

Freelancer Gibson Les Paul s masivním korpusem z nerezavějící oceli o průměru 43.5 mm disponují automatickým systémem natahování (výdrž cca 46 hodin), na dvanáctkové poloze hlavního ciferníku najdeme logo Gibsonu a pod ním nápis Les Paul. Část číselníku je lemována šesticí tenkých proužků symbolizujících struny a hodinové značky mají vystouplý tvar pražců.

Vnější prstencová luneta s posuvným tachymetrem (měřič rychlosti) má stejný odstín barvy jaký najdeme u modelu Gibson Les Paul Custom Black Beauty a vedle datumového ukazatele je umístěn známý emblém split-diamond ve zlatém provedení, jenž je typickou intarzií na hlavicích Gibsonů Custom. Zadní strana těla chráněná odolným sklem s bílým nápisem Gibson nabízí pohled na strojek Caliber RW5010 využívající 27 safírových krystalů a řemínek je samozřejmě z pravé kůže nejvyšší jakosti.

Hodinky Raymond Weil Freelancer Gibson Les Paul LTD budou dostupné od května v limitované číslované edici čítající 300 kusů a k majiteli dorazí v luxusním ručně šitém koženém boxu s designem evokujícím pevná pouzdra Gibson. Oficiální premiéru si nový model odbude na nadcházejícím veletrhu Baselworld 2017, kde by měl výrobce také oznámit jeho cenu, která vzhledem ke kvalitě a exkluzivitě těchto hodinek nebude rozhodně nízká.

Tagy Gibson ES Les Paul RW Freelancer Gibson Les Paul LTD LTD

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY