Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Hlava a kombo Mesa Boogie Badlander 25

Elektronková řada aparátů Mesa Boogie Badlander v padesáti a stowattových provedeních dostala dva přírůstky v podobě kompaktnějšího 25wattového zesilovače Badlander 25 a komba Badlander 1x12. Stejně jako výkonnější modely čerpá i tato edice z koncepce dnes už high-gainových legend Dual/Triple Rectifier, ale zvuková stránka Badlanderů se oproti předlohám odlišuje tradičněji pojatým charakterem s nádechem britského soundu.

Podle slov výrobce reaguje kolekce Badlander, poprvé představená před dvěma lety, na přání některých fanoušků značky, kteří požadovali podobnou míru gainu jako tradiční Dual Rectifier, ovšem s upraveným frekvenčním průběhem zahrnujícím pevnější podání basů, kultivovanější výšky a především výraznější středová pásma.

Kombo a hlava Badlander 25 využívá pětici preampových lamp 12AX7 doplněných dvěma koncovými elektronkami EL84 pracujícími v patentovaném režimu Mesa Dyna-Watt 25 W Class A/B Pentode, poskytujícím maximum možného výkonu, průraznost a čistotu projevu. Přepnout lze i na mod 10 W Class A/B Triode vyznačující se harmonickým tónem s měkčím atakem a „tekutostí“ zvuku.

Dvoukanálové aparáty disponují nezávislými gainy, čtyřpásmovými korekcemi a mastery. Každá větev navíc nabízí třípolohový spínač pro režimy Clean, Crunch, Crush, které jsou volitelné také footswitchem. Integrována je jednotka CabClone IR obsahující osm IR impulsů uzavřených a otevřených firemních boxů, takže nahrávat je možno i bez použití kabinetu a mikrofonu.

Konektivita sestává ze tří repro výstupů (4/4/8 Ohm), sendu / returnu efektové smyčky, zdířky footswitche, portu USB-B, sluchátkového konektoru a linkového XLR výstupu pro CabClone s odepínatelným uzemněním a dvojicí rotačních přepínačů zmíněných IR impulsů, které lze volit pro každý kanál samostatně.

Kombo využívá 65wattový reproduktor Celestion Creamback G12M-65 Creamback s dostatečnou rezervou nízkých pásem, vokálními středy a hřejivými výškami. Na americkém trhu je hlava Mesa Boogie Badlander 25 dostupná za cca 1600 dolarů, kombo 1x12 vyjde na cca 1850 dolarů.

Tagy mesa boogie Mesa Boogie Badlander 25

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY