Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 16.01.2018 - 00:01

Hlava a rack Mesa Boogie Triple Crown TC-100

Po padesátiwattových verzích celolampového tříkanálového aparátu Mesa Boogie TC-50 uvádí kalifornský výrobce na trh stowattové modely Mesa Triple Crown TC-100 v podobě klasického zesilovače a rackové varianty s výškou 5U. Obě nové verze využívají šestici preampových elektronek 12AX7 plus jednu triodu 12AT7 a koncový stupeň je osazen čtyřmi lampami EL34.

Silnější koncová jednotka nedodává těmto zesilovačům ve srovnání s předchozí edicí pouze vyšší výkon, ale rozdílně dimenzované trafo také pozitivně ovlivňuje projekci tónu s masivnějšími a pevnějšími basy. Navíc spínač Bias Select Switch umožňuje měnit lampy EL34 za typ 6L6 nebo nízkovýkonové 6V6 známé např. z komb Fender.

Každý kanál disponuje nejen samostatnými čtyřpásmovými korekcemi, gainem a hlasitostí, ale také výkonovou brzdou Multi-Soak nastavitelnou v hodnotách 3, 7, 20, 50 a 100 W a přepínačem modů - u Cleanu jsou to volby Normal / Drive a dvojice zkreslených větví (Lo a High Gain) nabídne režimy Normal a Tight. Koncová sekce je vybavena celkovou hlasitostí a potenciometrem Solo.

Na zadním panelu najdeme kromě dvojice audio výstupů (4/8 Ohm) a sendu / returnu bufferované efektové smyčky také samostatné ovladače pružinového reverbu ošetřeného lampou, sluchátkový výstup, Line Out, XLR zdířku simulace boxu Cab Clone s mody Vintage, Open, Closed Back, vstup pro footswitch 3x3 (kanály, reverb, ef. smyčka, Solo), spínač Bias Select Switch, DIN konektory MIDI In, MIDI Thru/Out, tlačítko Store a volič MIDI kanálů.

Kytarové celolampové aparáty Mesa Boogie Triple Crown TC-100 představují velmi flexibilní řešení se zvukovými rejstříky počínaje křišťálově čistým soundem přes plný a dynamický crunch až po typický "Mesa high-gain" a nezávislé výkonové brzdy umožňují nastavit optimální interakci preampu a powerampu v různých podmínkách včetně domácího studia, kde může řada hráčů využít i emulovaný výstup CabClone. V Evropě se novinky představí zřejmě koncem ledna za cenu okolo 3 200 eur.

Tagy mesa boogie Mesa Boogie Triple Crown TC-100

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY