Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 06.07.2019 - 00:01

Hlava a kombo Mesa Boogie Fillmore 100

Do portfolia firmy Mesa Boogie přibyla nejvýkonnější série kytarových aparátů z kolekce Fillmore. Novinky, zastoupené celolampovým (5x12AX7, 4x6L6) kombem a zesilovačem Fillmore 100 doplněným externím kabinetem, nepřímo navazují na populární edici známých aparátů MB Mark a stejně jako ostatní produkty z dílny amp-designera a majitele značky Randalla Smithe jsou ručně kompletovány v kalifornské Petalumě.

Oba identické kanály jsou shodně vybaveny gainem, čtyřpásmovými korekcemi, masterem a knoflíkem pružinového reverbu ošetřeného lampou 12AX7. Míru zkreslení lze navíc u každé větve upravovat pomocí třípolohového páčkové přepínače s trojicí modů Clean, Drive, High. Kromě nástrojové vstupu, zdířky footswitche a standardních spínačů Power, Standby je přední panel osazen i switchem s trojicí výkonových režimů koncového stupně postaveného na technologii Multi-Watt.

Horní poloha Full Power poskytuje při pentodovém zapojení čtyř lamp 6L6 GC STR 440 max. výkon 112 W nebo 98 W při čistém zvuku, Half Power (pentoda 2x6L6) disponuje hodnotami 50 W Max / 40 W Clean a volba Low Power (trioda 2x6L6) přepne na režim 30 W Max / 22 W Clean. Další konektivita sestává ze sendu/returnu sériové efektové smyčky, vstupu footswitche reverbu a trojice výstupů s impedancemi 8/4/4 ohmy.

Kompaktní kabinet 1x12 Fillmore 19 se skeletem z baltské břízy a polootevřenou konstrukcí využívá v Anglii vyrobený reproduktor Celestion Custom 90, kterým je vybaveno i kombo. Měnič je osazen ze zadní strany ozvučnice a skříň je odladěna pro přesnější odezvu basových pásem. V katalogu výrobce najdeme také boxy 1x12 Fillmore 23 a 2x12.

Zesilovač a kombo Mesa Boogie Fillmore 100 jsou profesionální aparáty s masivním výkonem a komplexním zvukem, počínaje hřejivým čistým tónem, přes frekvenčně plný crunch až po moderněji orientované zkreslení s dostatečnou saturací. Kvalitě těchto modelů odpovídají samozřejmě i ceny pohybující se okolo 2 700 eur za zesilovač a cca 3 000 eur za kombo.

Tagy mesa boogie Mesa Boogie Fillmore 100
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY