Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

High Plains Drifter: první song z nového EP Kirka Hammetta

Začátkem letošního roku oznámil kytarista Metalliky Kirk Hammett přípravu svého prvního sólového EP, jehož premiéra proběhla právě dnes. Projekt vydaný u labelu Blackened Recordings dostal reálnější podobu už před pár dny, kdy se na Hammetovu oficiálním YouTube kanálu objevila instrumentální skladba High Plains Drifter, odkazující na stejnojmenný mysteriózní western (Tulák z širých plání) z roku 1973 v režii Clinta Eastwooda, jenž si zde zahrál i hlavní roli.

Název tracku dává trochu tušit, že v daném případě se z žánrového pohledu nejedná o další typický nášup ve stylu Hammetovy domovské kapely, ale spíše o skladbu připomínající soundtrack s pozvolna se měnící náladou. Tomu odpovídá také úvodní část s flamencovou kytarou a orchestrální aranže, postupně přecházející do high-gainových partů zakončených epickým sólem.

„High Plains Drifter neměla být konkrétní hudbou k tomuto filmu, ale jakmile byla napsána, okamžitě mě napadlo, že vyjadřuje stejný sentiment jako film, takže skladba byla podle toho pokřtěna, “ říká Hammett.

Tagy Kirk Hammett Kirk Hammett – High Plains Drifter

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY