Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 06.10.2015 - 00:01

High-gainový dvacetiwattový trpaslík Orange Micro Dark

Po úspěšných modelech malých lampových aparátů Dual Dark and Dark Terror přichází tradiční britská značka Orange s dalším high-gainovým zesilovačem Micro Dark, který s rozměry pouhých 16.5 × 13.5 x 9.5 cm představuje nejmenší verzi této řady. Jednokanálová hybridní hlava disponuje lampovým předzesilovačem osazeným elektronkou 12AX7/ECC83 a tranzistorovou koncovou sekcí.

Hlavní panel kovového šasi v sympatickém retro designu je kromě síťového spínače a nástrojového vstupu osazen spartánsky řešeným ovládáním sestávajícím ze známých potenciometrů Volume, Shape (tónová clona) a Gain a sluchátkovým konektorem, jenž slouží zároveň jako nahrávací CabSim výstup s emulací boxu Orange 4x12 s reproduktory Celestion Vintage 30.

Zadní strana dvacetiwattového aparátu je vyhrazena napájecí zdířce pro adaptér 15 VDC 2A, reproduktorovému výstupu s minimální impedancí 8 Ohmů, sendu a returnu buferované nízko impedanční efektové smyčky s obvodem zaručujícím maximální transparentnost zvuku a bezproblémovou kompatibilitu s podlahovými i rackovými efekty.

Miniaturní zesilovač Orange Micro Dark vážící pouhých 0.78 kg, vybavený elektronkovým high-gain preampem, který citlivě reaguje na nastavení hlasitostního potenciometru kytary, je určen hráčům, kteří pro cvičení a nahrávání vyžadují moderní Orange sound s charakteristickým zabarvením středových pásem v malém a lehce přenosném balení.

Po připojení do dospělého boxu je aparátek možno použít i na zkoušky, menší akce nebo jamy s ohleduplnějším bubeníkem - vyzkoušejte, a možná zjistíte, že výkon dvaceti wattů produkovaných slušně navrženým koncovým stupněm, může být v mnoha případech zcela dostačující. Orange Micro Dark by se měl na trhu objevit v průběhu listopadu, cena byla nastavena okolo hranice 130 liber.

Tagy Orange
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY