Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Hellraiser: nový mix rockové pecky s Ozzyho a Lemmyho vokály

Ozzy Osbourne vydal nový mix songu Hellraiser, pocházejícího z jeho sólového alba No More Tears z roku 1991. Na skladbě se tehdy autorsky podílel zesnulý lídr tria Motörhead Lemmy Kilmister, který tento track zařadil v upraveném aranžmá i do koncertního setlistu své kapely a následně také na album March ör Die (1992). Nová verze skladby Hellraiser kombinuje díky rozšířenému mixu Ozzyho původní zpěvové linky s Lemmyho vokálními party převzatými ze singlu skupiny Motörhead.

Zvukový záznam Hellraiseru „2021“ umístila Osbourneova produkce na jeho oficiální YouTube kanál několik dní před vydáním speciální vzpomínkové edice alba No More Tears 30th Anniversary. Kromě zmíněného tracku zde najdeme i další tři skladby otextované tandemem Lemmy a Ozzy – hitovku Mama, I'm Coming Home, v pořadí čtvrtý track Desire a vypalovačku I Don't Want to Change the World.

Začátek přátelství mezi oběma protagonisty sahá až do konce sedmdesátých let, kdy Ozzy, jenž v té době už opustil řady Black Sabbath, vzal svou nově založenou doprovodnou kapelu Blizzard Of Ozz na turné s Motörhead. „Doufám, že se ta píseň bude všem líbit,“ říká Ozzy. „Je to jen malý způsob, jak uctít památku mého kamaráda Lemmyho. Se Sharon (Osbourneova manželka a manažerka) často mluvíme o tom, jak moc nám chybí.“

Tagy Ozzy Osbourne Lemmy Kilmister

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY