Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 12.01.2019 - 00:01

Hardwarové plug-iny TCE TC1210-DT a TC8210-DT

Po modelech TC2290-DT a DVR250-DT TC Electronic nabízí plug-iny TC1210-DT a TC8210-DT s hardwarovými kontrolery, emulující populární rackové efekty, které v osmdesátých letech používala řada profesionálních studií a ve svém gearu je měla celá plejáda kytaristů zvučných jmen jako např. David Gilmour, Eric Clapton, Steve Lukather, Roscoe Beck apod.

Nový TC1210-DT je virtuální podobou Spatial Expanderu TC 1210, jenž byl kromě chorusu a flangeru osazen v té době revolučními obvody zvýrazňujícími hloubku stereofonní obrazu (tzv. Haasův psycho-akustický efekt). Modulační jednotka s ceněným a dodnes velmi oblíbeným chorusem/flangerem (pedál TCE SCF) disponovala mody mono/stereo/true stereo a také možností rozdělit signál do dvou zcela nezávislých větví.

Mixing-reverb TC8210-DT je inspirován klasickými studiovými dozvuky TCE a šéf vývojového oddělení označuje tento plug-in jako zvukového nástupce edice System 6000 a pedálové série Hall Of Fame, což by mohlo nepřímo naznačovat, že některé algoritmy z TC8210-DT by se měly u daných produktů v budoucnu objevit. Virtuální varianta slibuje mimo jiné přesnější difuzi, hyper-realistické zobrazení prostoru a lepší posazení efektu v mixu.

Obě verze s komunikačním/napájecím USB portem podporují formáty VST, Audio Units, AAX, samozřejmostí je kompatibilita s platformami Mac i Windows, k výběru jsou presety vytvořené zkušenými zvukaři, producenty a muzikanty, plug-iny spolupracují s drtivou většinou DAW aplikací a design včetně způsobu ovládání respektuje originální modely.

Oficiální ceny se pohybují okolo 200 dolarů za delay TC1210-DT respektive cca 100 dolarů za reverb TC8210-DT. Podle informací dánského výrobce jsou v přípravě další podobně koncipované moduly včetně dokovací stanice a na trhu by se měly představit také mobilní verze těchto plug-inů.

Tagy TC Electronic TCE TC1210-DT TC8210-DT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY