Přejít k hlavnímu obsahu
Do červena zbarvený brněnský klub Fléda | Foto: Fléda
Do červena zbarvený brněnský klub Fléda | Foto: Fléda
redakce - Čt, 01.10.2020 - 11:00

Happening #WeMakeEvents upozornil na alarmující situaci v kultuře

Jak jsme psali už v našem speciálu seriálu Klubařina, to je dřina, situace na české klubové scéně je už delší dobu alarmující a bohužel pořád přituhuje. Hudební kluby, které v první vlně koronavirové krize zavřely jako první, aby mohly opět otevřít jako poslední, se nyní potýkají s vážnými existenčními problémy.

„Současná vládní nařízení chápeme, ale je evidentní, že bez státní pomoci našemu sektoru kultury hrozí během nejbližších týdnů bankrot,“ říká za Brněnskou Asociaci Clubové Hudby (BACH) sdružující tamních 13 významných klubů provozujících živou hudbu Martin Brzobohatý z Flédy. Ta, stejně jako řada dalších klubů u nás i v zahraničí, se včera připojila k celosvětovému hnutí​#WeMakeEvents​, které se snaží na alarmující situaci v kultuře upozornit.

Hnutí se nestaví pouze za provozovatele klubů, divadel, kin, ale za celý ekosystém, na který jsou navázány přidružené profese, ať už jsou to hudebníci, herci, zvukaři, osvětlovači, produkční, dramaturgové, barmani a další. Nezbývá než doufat, že po zlikvidování této koncertní sezóny příští rok bude ještě kde hrát...

#WeMakeEvents

Tagy Klubařina, to je dřina koronavirus
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY