Přejít k hlavnímu obsahu
Lzzy dává všem jasně najevo, že je silná nezávislá děva, která má všechny omotané okolo prstu. | Foto: Martin Hošna
Lzzy dává všem jasně najevo, že je silná nezávislá děva, která má všechny omotané okolo prstu. | Foto: Martin Hošna
Martin Hošna - Po, 20.06.2022 - 12:00

Halestorm svým hardrockovým běsněním vstávají z mrtvých

Z okraje covidové propasti se hlasitě hlásí o slovo Halestorm. Masivní agresivní riffy, strašidelně znějící vokál frontwoman Lzzy, ale i emotivně zabarvené skladby o sobě dávají vědět na nové desce Back From The Dead, která se nebojí natvrdo říct, že moderní rock má na světě stále své místo.

Vokál Lzzy zní jako naprostá katarze. Nadšeně žene celou smečku dopředu a album Back From The Dead je tak napěchované (až na pompézní klavírní baladu na závěr) poutavými riffy, groovy rytmikou a uhrančivým zpěvem.

Lzzyn hlas doslova naříká a běduje nad stavem současného světa a nad lidmi, kteří ho obývají a dopustili, abychom my zbývající byli ještě víc v naprostém pekle. Skladba Strange Girl ukazuje Lzzy jako naprostého outsidera, otvírák Back From The Dead je pak oslavou návratu na pódia. Nadupanou rockovou show kapela rozvíjí v písních The Steeple či Here's to Us.

Přesto se ale najdou výjimky pro optimismus. Balada Terrible Things je autentickou zpovědí, v níž zazní sebekritika, ale i vystrčený fakáč, jenž ukazuje všem, kdo je tady vyvrhel společnosti. Burácející hymnické ódy ukazují, o čem je současný hard rock. Témata jako duševní zdraví, sebevědomí a sebeláska zní v podání Halestorm opravdově a neskutečně hrozivě.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Velitelské (až bláznivé) melodie, přesné kytarové riffy, vzletné refrény a emotivní nasazení – pátá řadová deska Halestorm hřmí basy, bicí duní do morku kostí, z hlasového rejstříku naskakuje husí kůže; Lzzy dává všem jasně najevo, že je silná nezávislá děva, která má všechny omotané okolo prstu.

Halestorm pracují na výbornou i se smyčci. Ty nemají punc klišovité sentimentálnosti, naopak vyvolávají pocit ženské vzpoury a něhy zároveň. Pětioktávový rozsah Lzzina hlasu okouzluje v závěrečné klavírní baladě Raise Your Horns a dává na srozuměnou, že chemie uvnitř kapely je nezpochybnitelná.

Halestorm - Back From the Dead

Halestorm – Back From the Dead

Atlantic Recording Corporation, 37:46

Hard rock

80 %

Tagy Halestorm Lzzy Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Hošna
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY