Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 04.08.2019 - 00:08

Gyrock: snímačový systém se zásobníky

Různé systémy, umožňující rychlou výměnu kytarových snímačů bez nutnosti sundávání strun, montáže do rámečků či pickguardu a následného pájení, se na trhu objevují už nějaký čas. Trochu jinou cestou se vydal francouzský malovýrobce Wild Custom Guitars, který představil originální konstrukční řešení s označením Gyrock.

Novinka, jenž je prozatím výhradně instalována pouze do speciální edice nástrojů značky WCG, sestává z kovového segmentu a dvojice plastových válečků, z nichž každý může být osazen až třemi snímači. Zásobníky na bázi revolveru jsou otočné kolem osy, takže v duální konfiguraci nabídne Gyrock výběr ze šesti snímačů (15 zvukových kombinací) typu single coil nebo minihumbucker.

Jak celé zařízení funguje demonstruje na přiloženém videu kytarista Richard Fortus, člen kapel The Dead Daisies, Guns N' Roses, The Compulsions atd.

Tagy Wild Custom Guitars Gyrock
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY