Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gretsch G6136T MGC Michael Guy Chislett Signature Falcon

Lubový G6136T MGC Michael Guy Chislett Signature Falcon, představuje další model z edice Artist, který firma Gretsch tentokrát postavila podle specifikací australského skladatele, producenta, kytaristy a zakládajícího člena kapely Hillsong United. Podpisová verze vychází z White Falconu postaveném v raných 90. letech, který Chislett používal jako hlavní koncertní i studiovou kytaru, ale oproti předloze přináší několik rozdílných prvků.

Pro přední ozvučnici dutého korpusu, zpevněného vnitřními výztuhami ve stylu modelů 1959, byl zvolen výběrový masivní smrk sitka a zadní desku plus luby hluboké 70 mm tvoří laminovaný javor, jenž společně s rozměrnějším tělem dodává zvuku mohutnou projekci a bohatý frekvenčně vyvážený tón s detailně konturovanými středy.

Lepený javorový krk s profilem Standard-U, opatřeným polomatným finišem, je kombinován s ebenovým hmatníkem o radiusu 12 palců, nesoucím 22 středně silných pražců medium jumbo,vrstvené lemovky hran zakončené páskem v barvě mědi, ořech z pravé kosti široký 42.86 mm a perleťové poziční značky Big Block. Menzura činí 25.5 palců.

Elektronika sestává z dvojice humbuckerů TV Jones Classic, poskytujících citlivou dynamickou odezvu a konkrétní kultivovaný tón, snímače jsou ovládány samostatnými hlasitostmi, společnou tónovou clonou, třípolohovým páčkovým přepínačem a centrální master hlasitostí se zabudovaným okruhem treble bleed “Squeezebox”, využívajícím olejové kondenzátory pro dosažení hedvábně hladkých výšek.

Struny jsou ukotveny ve vibratu Bigsby B6GP doplněném pevnou kobylkou Adjusto-Matic s ebenovou základnou a na hlavici s intarziemi vyrobenými ze stejného materiálu jako zmíněné lemovky najdeme luxusní uzamykatelné ladicí strojky Grover Imperial LT. Kovové součásti i plexisklový pickguard mají zlatou povrchovou úpravu.

Výrobu modelu Gretsch G6136T MGC Michael Guy Chislett Signature Falcon v odstínu Vintage White Gloss krytým lesklým nitro lakem si vzala na starost japonská pobočka značky, nástroj je na americkém trhu dostupný za cenu nastavenou těsně pod hranicí 3900 dolarů. Součástí dodávky je kvalitní pevné pouzdro, popruhové zámky Grover, servisní klíče a další doplňky.

Tagy Gretsch Gretsch G6136T MGC Michael Guy Chislett Signature Falcon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY