Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 31.03.2019 - 00:01

Gretsch Brooklyn Micro: bubny nejen pro jazz

Slavná americká značka Gretsch, která letos oslaví už 136. výročí existence, přidala do svého katalogu dalšího zástupce bicích kitů řady Brooklyn. Model s označením Brooklyn Micro GB-M264-SG kombinuje stylový vintage design s moderními prvky a díky kompaktním rozměrům je ideální volbou do malých klubů, studií apod.

Čtyřmístný kit, ručně vyráběný v továrně v Jižní Karolíně, sestává z basového bubnu o rozměrech 12" x 16", tomu 7" x 10", floor tomu 12" x 13" a snare 4.5" x 13". Korpusy z šesti vrstev javoru a topolu chrání z vnitřní strany speciální nástřik Silver Sealer a hrany jsou zkoseny v úhlu 30 stupňů.

Stěny tomů mají tloušťku 5.5 mm a snare s velkým bubnem cca 8 mm, což je lehce vyšší hodnota než u standardně dostupných řad USA Custom. Použity byly 3mm silné dvakrát ohýbané ráfky "302" s konstrukcí inspirovanou ranými soupravami Gretsch z 50. let. Ve srovnání s klasickými litými ráfky dodává toto řešení zvuku více otevřený a ambientní tón.

Basový buben disponuje odnímatelnou stabilizací s nastavením výšky, k uchycení 10palcového tomu slouží držák typu G4825 (průměr 12.7 mm) doplněný holderem GTH-SLC a ostatní hardware je identický jako u zmíněné série USA Custom. Snare a tomy jsou obuty do blan Permatone od firmy Remo, velký buben je osazen blánami Powerstroke a White Permatone.

Kit Brooklyn Micro, který se svým názvem vrací na místo, kde byla firma Gretsch v roce 1883 založena, bude nabízen v matně šedém laku Satin Grey a snare má přírodní povrchovou úpravu Satin Natural, stejně jako obruče velkého bubnu. Cena setu s hřejivým a přehledným zvukem byla na americkém trhu nastavena pod hranicí 1 900 dolarů.

Tagy Gretsch Gretsch Brooklyn Micro GB-M264-SG

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY