Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 22.12.2015 - 00:01

Gibsony Joe Bonamassa Tomato Soup Burst a Bonabyrd

Joe Bonamassa, jeden z nejvýraznějších bluesrockových kytaristů současnosti, je spojován především s nástroji značky Gibson, jenž také převažují v jeho impozantní sbírce kytar. Zatím posledními přírůstky Bonamassova nástrojového arzenálu jsou modely Gibson LP Joe Bonamassa Tomato Soup Burst a Gibson Bonabyrd, kterými americký výrobce rozšiřuje nabídku speciální řady Artist.

Korpus klasického Les Paulu v působivém transparentním laku Tomato Soup Burst color má základnu z jednoho nebo dvou kusů mahagonu a javorový top s plamínkovou kresbou v kvalitě AAA. Mahagonový lepený krk se subtilnějším profilem Slim Taper je osazen palisandrovým hmatníkem s 22 jumbo pražci.

Kytara je vybavena dvojicí humbuckerů Seymour Duncan 52-Nc a 53-Nc, u tónových clon byly použity špičkové kondenzátory orange drops, vintage strojky Gibson Keystone disponují převodem 14:1, pevná kobylka je typu ABR tune-o-matic a na výběr je buď pevný struník nebo vibrato B7 Bigsby. V pevném pouzdru dodávaného s nástrojem najdete také pickguard v barvě slonové kosti s Bonamassovým podpisem. Gibsony LP Joe Bonamassa Tomato Soup Burst budou dostupné pouze v limitované sérii čítající 50 kusů.

Model Gibson Bonabyrd se svým designem trochu vymyká z tradiční nabídky firmy - tělo z jednoho kusu velmi lehkého mahagonu s javorovou horní deskou je sice vyrobeno podle specifikací známého Les Paulu Standard vzor 1957, ale zvláštností je reverzní hlava převzaná z kytary Gibson Firebird a to včetně banjových ladicích mechanik s kolmými rondely.

Mahagonový krk s oblíbeným Bonamassovým profilem nese hmatník z tmavého indického palisandru o rádiusu 12 palců s 22 pražci a nylonovým nultým pražce s šířkou 42.8 mm. Nástroj má jednoduchou hliníkovou kobylku spojenou se struníkem (tzv. wraparound) a humbuckery Custom Bucker (8.0 kOhm) s magnety Alnico III, navržené podle starých snímačů PAF. Na zadní krytce otvoru pro třípolohový přepínač najdeme zlaté logo značky s letopočty 1894-2014. Gibson Bonabyrd je vyráběn v Custom Shopu a celá stovka nástrojů z limitované edice je nabízena v odstínu Antique Pelham Blue s tenkou vrstvou nitro laku.

Tagy joe bonamassa
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY