Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 18.07.2020 - 10:00

Gibson nabízí 59000 dolarů za navrácení produktových knih z let 1959 – 1960

Marketingový ředitel Gibsonu Cesar Gueikian oznámil, že firma nabízí odměnu 59000 dolarů za navrácení produktových knih z let 1959 až 1960, které obsahují sériová čísla a další informace všech výrobků, jež v daném období opustily továrnu značky. Stejně jako firmy Fender či C.F. Martin si i Gibson velmi zakládá na své tradici a dlouholeté historii, k níž samozřejmě patří i materiály vztahující se k tomuto období.

Podle vedení firmy zmizely dotyčné knihy z archivů společnosti zhruba před třiceti lety, kdy se výroba Gibsonu přesunula z původní továrny v michiganském Kalamazoo do areálu v Nashvillu. „Jako správce odkazu značky jsem z tohoto téměř detektivního pátrání nadšený. Doufám, že se nám podaří knihy nalézt, protože obsahují důležité informace dokumentující zlatou éru Gibsonu,“ řekl Cesar Gueikian.

Firma vyplatí nálezci knih po ověření jejich pravosti celou sumu v hotovosti, a to bez jakýchkoliv dalších otázek. Materiály obsahují mimo jiné i informace o ikonických burstových Les Paulech 1959 a 1960, patřících k nejcennějším el. kytarám, jež se v současnosti prodávají za astronomické částky.

Deník Wall Street Journal uvádí, že podle odhadu Gibsonu koluje mezi sběrateli až 200 falešných burstových Les Paulů '59, což odráží nejen raritní postavení daného modelu (bylo vyrobeno pouze 643 kusů) a jeho popularitu, ale také skutečnost, že kvůli chybějícím účetním dokladům je v některých případech obtížné ověřit autentičnost prodávaných exemplářů.

Gibson, který před časem uvedl na trh výroční edici 60th Anniversary Custom Shop 1959 Les Paul, se navíc snaží získat dokumenty, plány a historická aktiva z období před rokem 1970. Společnost uvedla, že je ochotna ohodnotit příslušné položky individuálními odměnami zahrnujícími hotovost, nástroje, dárkové poukazy apod.

Tagy Gibson

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY