Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gibson Lzzy Hale Signature Explorerbird

Po marketingově úspěšnému podpisovému modelu Exploreru a dostupnější verzi z produkce dceřiného Epiphone uvádí Gibson na trh další nástroj vyrobený ve spolupráci s kytaristkou a zpěvačkou kapely Halestorm Lzzy Hale, která je zároveň první muzikantkou, jež získala u značky exkluzivní pozici Brand Ambassador. Hybridní Lzzy Hale Signature Explorerbird kombinuje dva nestárnoucí konstrukční koncepty a přidává snímače se silným výstupem, takže z hlediska designu i zvuku si na své přijdou především příznivci razantnějších žánrů.

Tělo ve tvaru Exploreru je vyrobeno z mahagonu, stejný materiál byl použit i pro stavbu lepeného krku se subtilnějším profilem SlimTaper, hmatník z indického palisandru o radiusu 12 palců nabízí 22 středně silných pražců Gold Medium Jumbo, poziční značky ze zlatého akrylátu a ořech Graph Tech široký 43 mm. Pro Gibson tradiční menzura činí 24.75 palců.

Hardware se skládá ze struníku stopbar, pevné kobylky tune-o-matic a na hlavici ve stylu Firebirdu, ovšem ve standardním provedení (ne reverzním), najdeme ladicí strojky Grover Mini Rotomatics, krytku šachty šroubu výztuhy zdobenou podpisem a zlaté logo. Tento odstín mají i všechny kovové komponenty včetně snímačových pozičních nástavců.

Přenos zvuku dostaly na starost dva firemní humbuckery 70s Tribute se zvýšeným výstupním signálem, inspirované snímači, kterými značka osazoval některé své nástroje před téměř půlstoletím. Ručně instalované a pájené ovládání zahrnuje třípolohový páčkový switch, dvě samostatné hlasitosti a společnou tónovou clonu s kondenzátorem Orange Drop.

Netradiční podpisový model Gibson Lzzy Hale Signature Explorerbird je dodáván v zářivě červeném odstínu Cardinal Red krytém nitrocelulózovým lakem, umožňujícím dřevu dýchat a přirozeně dozrávat. Kytara s černým třívsrvým pickguardem a kvalitním pevným pouzdrem Gibson Modern Series je na evropském trhu dostupná za cenu pohybující se okolo 2800 eur.

Tagy Gibson Gibson Lzzy Hale Signature Explorerbird

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY