Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gibson LP Standard 1959 Legends s designem motorek Triumph

Gibson oslovil tradičního amerického výrobce motorek Triumph a společně vytvořili speciální kolekci 1959 Legends, sestávající z unikátního Gibsonu 1959 Legends Edition Les Paul Standard Reissue a motocyklu Triumph Bonneville T120. Oba modely spojuje v případě originálních předloh identický rok vzniku (1959) a cílem tohoto projektu bylo získat finanční prostředky pro každoroční charitativní jízdu historických motocyklů The Distinguished Gentleman's Ride, jejíž výtěžek je posílán na konta různých osvětových a zdravotnických organizací.

Gibson LP 1959 Legends nabízí konstrukci, materiály i další prvky typické pro verzi 1959 Les Paul Standard Reissue, ale přidává řadu ručně vyrobených detailů odkazujících na motorky značky Triumph, jejíž logo je mimo jiné vypáleno laserem na kovovém krytu kobylkového humbuckeru.

Zakázkový je také černý pickguard se světlými pruhy, připomínající chladicí žebra motoru klasického modelu Bonneville T120, zadní plastová krytka třípolohového přepínače nese nápis „Triumph Gibson 1959 Legends“ a na hlavici je umístěn galvanicky tvarovaný kovově zlatý odznak výrobce motorek.

Kooperace obou firem je viditelná i na custom verzi Triumphu Bonneville T120, jehož nádrž je stříkána lakem evokujícím odstín Les Paulu v úpravě Iced Tea Burst, zakázkové kožené sedadlo s malými pouzdry na trsátka evokuje nástrojové kufry nashvillského výrobce a design doplňuje grafika v podobě krku a hlavice s logem Gibson, které je umístěno i na uzávěru nádrže, krytu motoru, bocích kapotáže a blatnících.

Tagy Gibson Gibson LP Standard 1959 Legends „Triumhp“

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY