Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gibson LP CM 2015: v jednoduchosti je síla

Firma Gibson pokračuje v rozšiřování letošní modelové nabídky kytar další variantou populárního Les Paula, kterým je tentokrát nástroj s označením Gibson LP CM 2015. Novinka bude vyhovovat především hráčům, jenž upřednostňují maximálně zjednodušenou výbavu a nevyužívají krkový humbucker.

Nástroj vycházející z modelu Gibson LP Junior má mahagonový korpus, na kterém je nalepen javorový top skládající se ze dvou kusů. Horní hrana zadní strany těla je vyfrézována jako např. u Stratocasteru, což přináší větší pohodlí při hře.

Javorový lepený krk s kulatějším profilem je napuštěn olejem, hmatník ze silného plátu palisandru (masivnější středy a delší sustain) s radiusem 12 palců nese 22 pražců a grafitový nultý pražec TekToid zlepšující intonaci a minimalizující rozlaďování.

Kytara je vybavena jedním kobylkovým PAF humbuckerem Gibson 61 Zebra s magnety Alnico V ovládaným potenciometrem hlasitosti (500 kOhm, non-linear) a tónovou clonou. Elektronika je pečlivě pájena a prodrátována robustními vodiči.

Mechaniku tvoří jednoduchá kobylka Lighting Bar z materiálu Zamac a strojky s automatickým ladicím systémem G FORCE, který disponuje pamětí pro celkem 36 různých typů ladění. Výstupní jack je tzv. dvoukontaktní, což zabraňuje nechtěnému vytrhnutí kabelu z nástroje.

Limitovaná série Gibsonu Les Paul CM 2015 bude nabízena výhradně v matném transparentním odstínu Satin Ebony a ke kytaře je dodáváno i polstrované pouzdro. Oficiální cena pro americký trh byla stanovena na 699 dolarů.

Tagy Gibson

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY