Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 23.04.2022 - 00:01

Gibson B.B. King Lucille Legacy TE: opulentní signatura z Custom Shopu

Gibsonův Custom Shop se vrací k signovaným modelům krále blues luxusní verzí B.B. King Lucille Legacy TE, který firma zařadila do série Artist řady ES. Nástroj, pro jehož stavbu byly použity výběrové materiály a špičkové komponenty, je vybaven všemi prvky typickými pro Kingovu kolekci Lucille, ale tentokrát přidává kromě jiného skutečně exkluzivní černou transparentní úpravu krytou efektním lesklým nitrocelulózovým lakem.

Ozvučná deska pololubového korpusu, lepeného ze dvou vrstev javoru proložených topolovým plátem, je stejně jako ostatní Kingovy signatury celistvá, bez pro varianty ES signifikantních F-otvorů, samozřejmě nechybí zpevňující centrální blok z masivního javoru a smrkové vzpěry, horní hrany zdobí sedmivrstvá lemovka a spodní kontury chrání výložka ze tří vrstev. Mahagonový krk se subtilnějším profilem Slim Taper je k tělu připevněn přes dlouhý čep (long tenon) s tolerancí pouhé jedné desetiny milimetru.

Hmatník nese 22 středně silných pražců, poziční značky z pravé perleti a ořech z corianu široký 42.85 mm. Model opatřený klasickou menzurou 24.75 palců je osazen pevnou kobylkou tune-o-matic ABR-1, struníkem TP-6 s dolaďovači, ladicími strojky Grover s tulipánovými rondely a želvovinovým pickguardem. Veškeré kovové součásti, včetně gravírované destičky kryjící šachtu šroubu výztuhy krku, mají povrch ve zlatém chromu.

Elektronika sestává z dvojice dvoucívkových snímačů Custombucker, navázaných na třípolohový páčkový spínač Switchcraft, samostatné hlasitosti, tónové clony (logaritmické potenciometry CTS, 500 kOhm, olejové kondenzátory Bumblebee) a šestipolohový rotační přepínač Varitone s dalšími, přesně kalibrovanými kondenzátory ovlivňujícími charakter výsledného tónu.

Obvod Varitone nabízí následující zvukové mody: pol. 1: základní signál, pol. 2: útlum -5 dB / 1950 Hz, pol. 3: útlum -12db / 1100 Hz (zvuk jako single coil), pol. 4: útlum -16db / 620hz (zvuk jako single coil), pol. 5: útlum -18.5 dB / 360 Hz, pol. 6: útlum -21 dB / 120 Hz. Oficiální cena modelu Gibson B.B. King Lucille Legacy v úpravě Transparent Ebony byla nastavena okolo hranice 7000 dolarů, nástroj je dodáván společně s kvalitním pevným pouzdrem, certifikací vázanou v kůži a dalšími doplňky.

Tagy Gibson Gibson B.B. King Lucille Legacy TE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY