Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gibson Adam Jones Les Paul Standard Antique Silverburst

Po limitovaných edicích Custom Shop Adam Jones Signature ‘79 LP Custom Silverbursts ve verzích VOS a Aged & Signed, jejichž část byla ukradena z kamionu přepravce a musela se vyrábět znovu, připravil Gibson další signaturu zaštítěnou jménem kytaristy kapely Tool. Model nese označení Adam Jones Les Paul Standard Antique Silverburst, což sice naznačuje, jakými konstrukčními prvky se novější provedení liší od předchozích dvou Customů, nicméně u daného nástroje najdeme i rozdíly oproti typickým LP Standardům.

Tradiční mahagonovou konstrukci s javorovým topem doplňuje ebenový hmatník nalepený na krku s profilem 70s Rounded a opatřený standardním radiusem 12 palců, 22 středně silnými pražci medium jumbo, pozičními značkami z pravé perleti a ořechem Graph Tech širokým 43 mm. Na plastové krytce šroubu výztuhy najdeme hráčovo jméno s letopočtem 1979, menzura 24.75 palců se nijak neliší od většinové produkce Gibsonu.

Struny kotví ve struníku typu stopbar, vybrána byla hliníková kobylka tune-o-matic Nashville a stylové celokovové ladicí strojky Grover Rotomatic. Veškeré kovové součásti mají chromovanou povrchovou úpravu. Elektronika sestává z kobylkového humbuckeru DC High-Gain s odkrytými cívkami a krkového modelu BurstBucker 1 s plechovým krytem.

Ručně instalované a pájené ovládání tvoří třípolohový páčkový přepínač Switchcraft s kovovou čepičkou, samostatné potenciometry hlasitosti (500 kOhm) a dvojice tónových clon vybavených známými kondenzátory Orange Drop. Potenciometry dostaly krytky typu Black Speed, které výrobce dlouhá léta používá především u řad Custom, Studio, Melody Maker apod., včetně např. edicí Anniversary.

Oficiální evropská cena signatury Gibson Adam Jones Les Paul Standard Antique Silverburst stříkané nitro lakem se pohybuje těsně pod hranicí 3000 eur, což představuje citelný finanční rozdíl oproti zmíněným Jonesovým Customům VOS a Aged & Signed, jejichž cenovky se pohybovaly okolo 6000 respektive 10000 dolarů. Součástí dodávky je kvalitní pevné pouzdro, servisní klíče a další doplňky.

Tagy Gibson Gibson Adam Jones Les Paul Standard Antique Silverburst

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY