Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: Eric Gales (2022)

Eric Gales, jeden z nejvýraznějších bluesrockových kytaristů současnosti, dal prostřednictvím videa natočeného týmem magazínu Guitarist nahlédnout do svého letošního pódiového gearu. Galesův pedalboard sice prochází neustálými přestavbami, ale nejčastěji je zastoupen wah pedál Jim Dunlop Cry Baby EG, Digitech Whammy, Brute Drive z produkce japonské značky E.W.S., jeho signovaný overdrive MXR Raw Dawg, MXR Octavio ze série Hendrix, delay Tech 21 Boost DLA, fuzz Mojo Hand FX Colossus a základní looper Ditto od TC Electronic.

Signál ze zakázkových stratů Sonnet Raw Dawg II firmy Magneto Guitars, na něž Gales hraje v obráceném gardu, je do efektů veden pomocí bezdrátového systému Shure opatřeného ladičkou. Poměrně rozsáhlá kolekce aparátů sestává mimo jiné z různých verzí komb Vox, aparátů Two Rock a samozřejmě signované hlavy DV Mark Raw Dawg EG doplněné boxem stejného výrobce.

Tagy Eric Gales

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY