Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MXR Raw Dawg: signovaný drive Erica Galese

Firma MXR navrhla pro excelentního bluesrockového kytaristu Erica Galese signovaný overdrive Raw Dawg EG74, jehož elektronika je uložena v miniaturním šasi a obvod částečně vychází z klasického Tube Screameru Ibanez. Název zkreslovače odkazuje na Galesovu přezdívku, která se otiskla také v označení dvojice kompaktních aparátů z produkce italské značky DV Mark – jednokanálového modelu DV Raw Dawg EG o výkonu 250 W a verze Raw Dawg 60 s preampem osazeným malou elektronkou 6205.

Zkreslovací sekce overdrivu prošla modifikací, jejímž výsledkem je ve srovnání s Tube Screamerem přirozenější zvukový projev s méně exponovanými středovými pásmy, takže celkový projev se posunul směrem ke zpěvnějšímu a hladšímu tónu, jenž Galesovi poskytuje potřebné „koření“ a organičtější zvuk v kombinaci s jeho zesilovači.

Raw Dawg disponuje footswitchem zapojeným v režimu true bypass, ve srovnání s předlohou lze využít vyšší porci gainu pro dosažení masivnějšího crunche a při nižších hodnotách zkreslení je pedál schopen zastat funkci boostu minimálně ovlivňujícího frekvenční charakter nástroje. Ovládání představuje známý standard, sestávající z trojice potenciometrů pro nastavení úrovní hlasitosti, drivu a tónové clony.

Vzhledem ke skutečně miniaturním rozměrům (90 x 40 x 55 mm, hmotnost 130 g) černě lakovaného šasi se speciální grafikou hlavního panelu je efekt s proudovým odběrem cca 6 mA napájen výhradně 9V adapterem, jehož zdířka je umístěna na čelní straně. Oficiální cena modelu MXR Raw Dawg Overdrive EG74 se na evropském trhu pohybuje okolo hranice 160 eur.

Tagy MXR MXR Raw Dawg Eric Gales

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY