Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: Doug Aldrich (The Dead Daisies – 2023)

Kytarista Doug Aldrich je rockovým fandům známý především působením u Ronnie Jamese Dia nebo Whitesnake, ale na svém kontě má také spolupráci s řadou jiných interpretů a kapel, včetně americko-australské formace The Dead Daisies, jejímž stabilním členem je od roku 2016. K turné The Dead Daisies se vztahuje také video z produkce firmy Blackstar Amplification, demonstrující Aldrichův pódiový arzenál, jehož základem jsou nové aparáty Blackstar HT Venue MK III. Stejnou sestavu by měl Aldrich používat i během japonské a evropské části Resurrected Tour, jejíž součástí má být také prosincové (2. 12.) vystoupení na zlínském Winter Masters Of Rock.

Kytara

Hlavním nástrojem je Aldrichův oblíbený Gibson Les Paul Standard R7 Custom Shop z roku 2006 v úpravě Gold Top. Kytara je osazena silnějšími pražci Jim Dunlop, kobylkovým signovaným humbuckerem z dílen Johna Suhra, který na Aldrichovo přání u snímače lehce zvýšil výstupní signál i odezvu v nízkých pásmech a naopak snížil kompresi.

Pedalboard

Obsah boardu startuje přijímačem špičkového bezdrátového systému značky Lectrosonics, následuje klasický MXR Phase 90, většinou nastavený na pomalou modulaci, wah pedál Dunlop/CAE s odpojenou sekcí boostu, signovaný boost/drive Majik Box Rocket Fuel, fuzz/uni-vibe Goldtop australské firmy DVK, ladička Boss TU-3, analogový delay MXR Carbon Copy a Talk Box od stejného výrobce. Součástí pedalboardu je také footswitch zesilovače, v jehož efektové smyčce je zařazen multiefekt Eventide H9 (přepínač Boss FS-5U) pro další modulace a dozvuky.

Zesilovače a boxy

Aldrich se rozhodl pro aparáty značky Blackstar ze série HT Venue, a to konkrétně pro novou edici tříkanálových stowattových hlav HT Stage 100H MK III, přičemž jeden ze zesilovačů je hlavní (preamp + ef. smyčka + power amp) a druhý má funkci koncové jednotky při stereofonním provozu nebo slouží jako záloha. Každý aparát je zapojen do dvou kabinetů Blackstar HTV-412B MKIII.

Tagy Doug Aldrich

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY