Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: Chris Shiflett z Foo Fighters (2022)

Tým magazínu Premier Guitar navštívil studio 606 kapely Foo Fighters, aby vyzpovídal kytaristu Chrise Shifletta a představil základ jeho gearu. Když se Schiflett v roce 1999 připojil k FF, měl pouze minimální vybavení, což promptně vyřešil frontman kapely Dave Grohl. „Dave se mě zeptal, kolik mám kytar, a já řekl: 'No, mám dvě, ale jedna má zlomenou hlavici,'“ vzpomíná Shiflett. „Dave se zasmál a řekl: 'Musíme ti sehnat ještě pár kytar'.“

Dvojice muzikantů se poté vydala na Sunset Boulevard, navštívila všechny místní hudebniny a Grohl se slovy „kup si, co chceš...“ pořídil Shiflettovi pár Gibsonů. Tento velkorysý přístup šéfa Foo Fighters jen potvrzuje, že Dave Grohl je jedním z nepohodovějších chlápků mezi rockovou elitou.

Kytary

Gibson Les Paul GT (1957) – modifikovaný model s opravenou hlavicí a odstraněným původním lakem Gold Top je osazen strunami D'Addario NYXL (.010-.046).

Fender Custom Shop Chris Shiflett Signature „Cleaver“ – Telecaster v provedení Deluxe s olšovým tělem, palisandrovým hmatníkem, velkou stratovskou hlavicí, mechanikami Schaller a dvěma zakázkovými snímači Lindy Fralin P-90 Soapbar.

Les Paul Custom (1989 – 1991) – dárek od Davea Grohla s dnes už patinovaným bílým lakem, humbuckery Seymour Duncan JB / '59 a nálepkou s podobiznou Ace Frehleyho z kapely Kiss, jejímž fanouškem je Shiflett už dlouhou dobu.

Gibson Flying V (2002) – nástroj v černém laku s bílým pickguardem, vybavený humbuckery Fralin Pure P.A.F.

Gibson Explorer – klasická verze v odstínu slonové kosti je první kytarou, kterou Shiflett koncem 90. let dostal od Grohla před turné k albu There Is Nothing Left to Lose.

Trsátka: Dunlop Tortex Medium / Light.

Zesilovače a boxy

Shiflett kombinuje hlavy Vox AC 30 a dvoukanálové custom verze zesilovačů Friedman Brown Eye 100W, každý aparát má svoji zálohu a je zapojen do odpovídajících kabinetů 4 x 12.

Pedalboard

Board obsahuje true bypass lištu, ladičku TC Electronic PolyTune, wah Xotic XW-1, kompresor SP a booster EP od stejné značky, overdrive KTR Klon, reverby Strymon Deco a EHX Holy Grail, MXR Flanger, MXR EVH Phase 90, distortion / fuzz JHS Muffuletta, EHX Micro POG, 2 x delay Strymon TimeLine (pro každý typ aparátu jeden) a chorus Boss CE-2W Waza Craft. Součástí je i Line Isolation Box Palmer PLI-05, switch Lehle Little Dual pro přepínání zesilovačů a spínač Boss FS-5L volící čistý a zkreslený kanál hlavy Friedman.

Tagy Chris Schiflett Foo Fighters

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY