Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 05.08.2018 - 00:00

Fuzz Idiotbox BlackOut: název neberte doslovně

Malá butiková značka Idiotbox Effects, které kromě patřičné erudice zjevně nechybí ani notná dávka smyslu pro humor, představila nový model zkreslovací krabičky s označením BlackOut Fuzz. Flexibilní efekt je použitelný jak pro kytaru nebo basu, tak i pro další nástroje a na rozdíl od standardně koncipovaných fuzzů je osazen duálním obvodem.

Oba paralelně zapojené kanály vycházejí z osvědčeného fuzzu Big Muff z produkce Electro Harmonix a každý z nich je ovládán samostatnými potenciometry Tone, Fuzz, Output. První obvod s horní řadou ovladačů přináší tradiční sound klasického Muffu, zatímco druhá větev se spodní řadou knoflíků má upravený průběh tónové clony s pozměněným charakterem středních pásem.

Vzájemným mixem dvou signálových cest tak lze docílit široké škály zvuků počínaje tradičním "old school" zkreslením, přes různé gate polohy, crunche až po moderně znějící masivní heavy fuzz s vyšší mírou komprese, plnými basy, výraznými středy a dlouhým sustainem

Elektronika je uložena v bytelném kovovém šasi o rozměrech cca 12x6.6x3.8 cm, nášlapný footswitch, vedle kterého je umístěna fialová aktivační dioda, je zapojen v režimu true bypass, jenž při nezapnutém efektu nijak neovlivňuje průchozí signál a napájení obstarává 9V adapter (zdířka na pravém boku krabičky) nebo baterie.

Fuzz Idiotbox BlackOut je v nyní dostupný pouze prostřednictvím přímé objednávky a čekací doba nutná pro stavbu efektu se pohybuje okolo 2 týdnů. Cenu novinky výrobce nastavil podobně jako u větší části své modelové nabídky na 129 dolarů.

Tagy Idiotbox Effects Idiotbox BlackOut
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY