Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnější nástroje? U Furcha jdou příkladem | Foto: Furch Guitars
Bezpečnější nástroje? U Furcha jdou příkladem | Foto: Furch Guitars
redakce -

Furch zatočil s bakteriemi, přichází s antibakteriální úpravou krku

Bojíte se bakterií? S Furchem nemusíte! Přední světový výrobce kytar prémiové kvality totiž doplnil svou povrchovou úpravu kytarových krků o příměs s antibakteriálními účinky. Novinka minimalizuje množství škodlivých mikroorganismů na krku nástroje a zároveň zvyšuje celkový komfort hráče během hry.

Krk patří ze své podstaty mezi jedno z nejkontaktnějších míst k pokožce celé kytary. Během hry na něm ulpívá řada mikroorganismů, které mohou mít negativní dopad na zdraví hráče. Furch proto doplnil své stávající povrchové úpravy krku s plnými i otevřenými póry o příměs certifikovaného antibakteriálního laku s obsahem nanočástic stříbra. Ty se dokážou navázat na proteiny mikroorganismů a spolehlivě je tak zničit. Lak zároveň neobsahuje žádné nebezpečné chemické látky, díky čemuž je antialergenní a extra šetrný k pokožce.

Složení nového antibakteriálního laku má kromě ochrany zdraví hráče pozitivní vliv také na jeho herní komfort. Saténový povrch s ještě jemnější zrnitostí a nižší přilnavostí snižuje tření ruky při jejím pohybu po krku kytary a umožňuje tak rychlejší a přesnější hru.

Furch bojuje s bakteriemi

„Když jsme se v nedávné době zabývali způsobem vylepšení povrchu kytarových krků, hlavě tedy s cílem dosažení ještě hladšího povrchu pro rychlejší hru, rozhodli jsme se zároveň prozkoumat možnost, jak udělat naše nástroje pro hráče bezpečnější. K tomuto uvažování nás přivedl právě Covid,“ říká Petr Furch, CEO Furch Guitars. „U většiny stylů hry dochází k největšímu kontaktu pokožky a povrchu kytary právě na zadní straně krku. Styčná plocha se u jednoho akordu pohybuje až kolem 50 cm2. Takto dotykem přenesené bakterie náš lak likviduje během pár sekund.“

Nový antibakteriální lak je standardní součástí všech akustických kytar Furch s výrobním číslem 95 787 a vyšším. Tyto nástroje jsou již k dostání.

Tagy Furch koronavirus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY