Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Furch Yellow Plus CP a SP: akustiky z exotického padauku

Série celomasivních akustikých kytar Furch z edice Yellow se rozrůstá o dvojici modelů Yellow Plus CP a Yellow Plus SP. U obou nástrojů, lišících se materiálem pečlivě odladěné horní ozvučné desky, bylo ke stavbě korpusu použito exotické dřevo padauk s výraznou kresbou a velmi tenkou vrstvou laku s lesklou povrchovou úpravou Full-Pore.

Na výběr je pět tvarů korpusu v klasickém provedení (Dreadnought, Grand Auditorium, Orchestra Model, Round Shoulder, OOM), přední ozvučnou desku tvoří v případě verze CP západní červený cedr v kvalitě AAA a varianta SP disponuje ozvučnicí z výběrového smrku sitka. Zadní strana těla a luby z padauku dodávají zvuku vyvážené frekvenční spektrum s detailním podáním výšek, což ocení především hráči s prstovou technikou pravé ruky.

Krk z afrického mahagonu s profilem Soft V je osazen patentovaným dvoucestným výztužným systémem CNR, ebenový hmatník o radiusu 400 mm nese 20 pražců, polohové značky ve stylu Eclipse s perleťovou konturou, nultý pražec TUSQ s volitelnou šířkou 43, 45 nebo 48 mm a menzura činí standardních 650 mm.

Z ebenového dřeva je i plát nalepený na hlavici, kotvící kolíčky a základna kobylky s kompenzovaným sedlem. Hrany těla jsou lemovány plátem dřeva koa s bílou linkou, decentně působící duální prstenec rozety je vykládán zeleným abalonem a ladění obstarávají spolehlivé strojky Schaller M6 s uzavřenou mechanikou a převodovým poměrem 18:1.

Oficiální ceny novinek z dílen Furchu byly v případě českého trhu nastaveny na cca 48 000 Kč za model Yellow Plus CP a cca 49 000 Kč za variantu Yellow Plus SP. Kytary jsou dodávány s luxusním pevným pouzdrem Hiscox a výrobce nabízí také možnost osazení nástrojů některým ze čtyř typů (EAS-VTC, Stagepro Element, Anthem, Stagepro Anthem) špičkové elektroniky od firmy LR Baggs.

Tagy Furch Furch Yellow Plus CP Furch Yellow Plus SP

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY