Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Furch rozšiřuje řadu cestovních kytar Little Jane o 4 nové modely

Společnost Furch Guitars, jeden z předních světových výrobců prémiových celomasivních akustických kytar, oznámila rozšíření modelové série své populární cestovní kytary Little Jane. Původní inovativní celomasivní skládací kytara Furch LJ10-CM Little Jane nyní vítá ve své řadě čtyři nové modely, které hudebníkům na cestách nabízejí rozsáhlé možnosti zvukové a vizuální rozmanitosti.

Ve stopách úspěchu původní Little Jane

Cestovní kytara Little Jane byla poprvé představena v roce 2011 jako model LJ10-CM s přední deskou z červeného cedru a luby a zadní deskou z afrického mahagonu. Vycházejíc z touhy poskytnout kytaristům a kytarovým nadšencům vysoce kvalitní přenosný nástroj, který neztrácí na kvalitě zvuku, Little Jane se od té doby zařadila mezi nejprodávanější modely Furch Guitars.

Generální ředitel Furch Guitars, Petr Furch, vysvětluje: „Zrod naší skládací cestovní kytary byl motivován uvědoměním, že většina dostupných cestovních kytar slouží pouze jako nástroj pro cvičení, a že kvalita jejich zvuku často není dostačující. K vývoji prototypu vedlo to, že můj otec, který byl sám vášnivým kytaristou a jezdcem na Harleyi, potřeboval cestovní nástroj, který by mu vyhovoval jak praktičností, tak i kvalitou zvuku.“

Výsledkem úsilí otce a syna Furchů byla kytara Little Jane, lehce přenosný skládatelný nástroj, který poskytoval výjimečný zvuk a hratelnost, a nesl jméno dcery zakladatele, Františka Furcha. „Při navrhování a výrobě Little Jane využíváme veškeré naše know-how, jako je vysoce rezonanční povrchová úprava, nebo individuální ladění přední desky. Právě díky tomu se Little Jane i navzdory svým rozměrům a složitelné konstrukci pyšní skvělými akustickými vlastnostmi a hratelností, která se vyrovná i mnoha plnohodnotným kytarám. Bylo tedy logické na tomto úspěchu stavět a dále rozšířit portfolio těchto nástrojů,“ říká Petr Furch.

Řada Furch Little Jane pro rok 2024

V návaznosti na úspěch původní LJ10-CM se řada Little Jane nyní rozšiřuje o modely LJ10-MM, LJ10-SM, LJ11-SR a LJ11-SC Limited Edition, což podtrhuje snahu Furch Guitars o inovaci a uspokojení různorodých preferencí
cestujících kytaristů.

Varianta LJ10-MM se vyznačuje celomahagonovou konstrukcí, jež poskytuje kultivovaný hřejivý zvuk s jemnou kompresí a konkrétními středy, s doporučenou maloobchodní cenou 39 342 Kč / 1 606 EUR.

Pro kytaristy, kteří hledají vyváženou směs jiskřivých výšek a teplých basových frekvencí, je tady nová verze LJ10-SM kombinující průzračný a dynamický zvuk přední desky ze smrku Sitka s konkrétními středy a hutnými basy zadní desky a lubů z afrického mahagonu, dostupná za 41 484 Kč / 1 693 EUR.

Model LJ11-SR je osazen vrchní deskou ze smrku Sitka a zadní ozvučnicí a luby z indického palisandru – lety osvědčenou kombinací zbožňovanou milovníky akustických kytar. Tato materiálová konfigurace zajišťuje definované výšky s vynikající projekcí, plné středy s bohatými alikvotními tóny a kulaté basy s vyváženou dynamickou odezvou. Nástroj je dostupný za doporučenou maloobchodní cenu 48 582 Kč / 1 983 EUR.

Poslední přírůstek, LJ11-SC Limited Edition, je ztělesněním exkluzivity a exotické elegance. Pyšní se přední deskou ze smrku Sitka a zadní deskou a luby z cocobola, díky čemu nabízí dlouhotrvající sustain a široký dynamický rozsah. V omezeném množství pouze 40 kusů je k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 63 449 Kč / 2 590 EUR.

“V průběhu let byla odezva na původní Little Jane nesmírně pozitivní, a jsme proto potěšeni, že prostřednictvím těchto 4 nových modelů v našem portfoliu můžeme hráčům nabídnout ještě více umělecké svobody a možnosti
sebevyjádření na cestách,“
uzavírá Petr Furch.

Tagy Furch Furch Little Jane Furch LJ10-MM Furch LJ10-SM Furch LJ11-SR Furch LJ11-SC Limited Edition

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY