Přejít k hlavnímu obsahu
Stávající řady Indigo a Violet nahradí nový celomasivní model Violet SM | Foto: Furch Guitars
Stávající řady Indigo a Violet nahradí nový celomasivní model Violet SM | Foto: Furch Guitars
redakce -

Furch končí s výrobou polomasivních kytar, důvodem je zvyšování kvality

Přední světový výrobce akustických kytar prémiové kvality Furch ukončuje výrobu svých polomasivních nástrojů. Důvodem je technologický posun výroby a s ním spojené další navyšování kvality. Stávající řady Indigo a Violet nahradí nový celomasivní model Violet SM.

Furch začal v posledních dvou letech výrazněji investovat do nejnovějších technologií, které by mu pomohly zefektivnit některé jeho výrobní postupy a dosáhnout tak vyšší výrobní kapacity a současně i kvality jeho nástrojů. Reagoval tímto na řadu výzev v podobě rostoucí poptávky či výpadku pracovních sil, které s sebou přinesla nedávná pandemie. Postupná optimalizace těchto technologií mu zároveň umožnila začít vyrábět vybrané celomasivní kytary za cenu polomasivních. Furch se proto i s ohledem na další směřování své značky rozhodl výrobu kytar z vrstveného mahagonu definitivně ukončit.

„Naším cílem je dělat nástroje, které umožní každému hráči plně vyjádřit jeho herní dovednosti i kreativitu. Abychom toho dosáhli a současně dále navyšovali jejich kvalitu, musíme naši výrobu neustále posouvat směrem kupředu a moderní technologie nám v tomto ohledu hodně pomáhají,“ říká Petr Furch, CEO Furch Guitars.

Furch Violet SM2

„Technologie, které ve Furchu stavíme a využíváme, jsou primárně zaměřeny na celomasivní nástroje, jež doteď tvořily více než 80 % naší produkce. Jejich implementací jsme dosáhli řady úspěchů, např. přesnějšího ladění rezonančních desek či přesnějších nástřiků povrchové úpravy, které se pozitivně projevily i v samotném zvuku kytar,“ dodává Petr Furch. „Pokud vezmeme v úvahu náš interní vývoj a na druhé straně masivní inflaci, které svět v posledních letech čelí, dostali jsme se dokonce do situace, kdy se pro nás stala výroba polomasivních kytar dražší než výroba těch celomasivních. Až tak efektivní může být správné použití moderních technologií při výrobě kytar.“

Ukončení výroby polomasivních nástrojů se dotkne kytarových řad Indigo a Violet. Zatímco řada Indigo bude kompletně zrušena, kytary Violet nahradí nový celomasivní model Violet SM.

Kytara Violet SM představuje to nejlepší ve své cenové kategorii, ať už po stránce originálního zvuku Furch, tak i kvality zpracování. Přední deska nástroje je vyrobena ze smrku sitka, jehož akustické vlastnosti dále vyzdvihuje inovativní proces ladění, aplikovaný na každý nástroj zvlášť. Zadní deska a luby pocházejí z afrického mahagonu. Tato kombinace dodává kytaře skvěle vyvážený zvuk s čistými výškami, hřejivými basy i dlouhým dozvukem. Je tak ideální pro delikátní fingerstyle i agresivnější flatpicking či strumming.

Furch Violet SM4

Krk nástroje je vybaven patentovaným řešením Furch CNR System, které zlepšuje schopnost jemného nastavení průhybu krku a současně zajišťuje dlouhodobou stabilitu tohoto nastavení.

Stylový přírodní vzhled kytary podtrhuje řada tmavých ozdobných detailů společně s ultratenkým 70 mikronovým UV lakováním Open-Pore Finish zanechávajícím otevřené hluboké póry dřeva. Kytara Violet SM je dostupná v provedení dreadnought a grand auditorium s výřezem.

Součástí řady Violet je také model Violet Master‘s Choice Gc-SM doplněný o snímací elektroniku LR Baggs Stagepro Element.

Tagy Furch

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY