Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 26.03.2021 - 10:00

Flexibilní Fender American Acoustasonic Jazzmaster

K modelům Telecaster a Stratocaster Acoustasonic, doplněných luxusní edicí Exotic, přidal Fender další nástroj této hybridní elektroakustické řady. Novinka označená American Acoustasonic Jazzmaster sdílí s předchozími verzemi pokročilý ozvučovací systém, jehož srdcem je okruh Acoustic Engine vyvíjený společně se značkou Fishman. Hráč tak má k dispozici zvuky typické pro klasický Jazzmaster, zároveň může využívat několik akustických režimů a podstatným faktorem je kromě univerzálnosti i herní komfort blízký elektrické kytaře.

K celomahagonovému dutému korpusu je přes ergonomický spoj, umožňující pohodlnější přístup k vyšším polohám, přišroubován krk s profilem Deep-C ze stejného materiálu, u kterého je možno pomocí inbusového šroubu upravit jeho sklon vůči tělu. Ebenový hmatník o radiusu 12 palců nese 22 středně silných pražců a ořech ze směsi Graph Tech Black Tusq široký 42.8 mm.

Nástroj s klasickou menzurou 25.5 palců disponuje chromovanými ladicími strojky Fender Standard a ebenová kobylka má celkovou rozteč strun 52 mm. Trojitý snímací systém tvoří kobylkový piezosnímač Fishman kombinovaný s enhancerem a na rozdíl od předešlých singlových modelů Acoustasonic je zde integrován dvoucívkový magnetický snímač Shawbucker.

Jádro představuje firemní Acoustic Engine s patentovanou technologií SIRS (Stringed Instrument Resonance System), nabízející desítku zvukových režimů: čtyři z nich poskytují emulace různých typů akustických kytar (dreadnought, jumbo atd.) a zbývajících šest je navázáno na humbucker. Základní volbu zmíněných modů obstarává pětipolohový switch a voicingy A / B, přiřazené ke každé pozici, lze navíc vzájemně mixovat pomocí ovladače Blend. Kromě standardního jackového výstupu je Jazzmaster vybaven také USB portem pro nabíjení baterie.

Oficiální cena modelu Fender American Acoustasonic Jazzmaster, vyráběného v kalifornských dílnách, se v případě českého trhu pohybuje těsně pod hranicí 48200 Kč, na výběr jsou odstíny Ocean Turquoise, Natural, Tobacco Sunburst, Tungsten nebo Arctic White. Součástí dodávky je kvalitní polstrované pouzdro a kytara z továrny dorazí osazená strunami Fender Dura-Tone 860CL Coated Phosphor Bronze (.011-.052).

Tagy Fender Fender American Acoustasonic Jazzmaster
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY