Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Finančně dostupné nearfieldy ADAM Audio T8V

Berlínský výrobce ADAM Audio (Advanced Dynamic Audio Monitors) představil před dvěma lety aktivní studiové monitory T5V a T7V z finančně vstřícné edice T-Serie, do níž nyní přibyl model T8V. Novinka se díky rozměrnějšímu šasi a osmipalcovému wooferu může pochlubit výraznějším podáním spodních frekvenčních pásem, nechybí kvalitní DSP jednotka a posílen byl i výkon duálního koncového zesilovače.

Dvoupásmový monitor je osazen středobasovým reproduktorem o průměru 8 palců s polypropylénovou membránou, přenos vyšších frekvencí obstarává tweeter 1.9“ U-ART (Accelerated Ribbon Tweeter) s velmi nízkým zkreslením, širším dynamickým rozsahem a rychlou odezvou (VTR 4:1) a nearfieldy jsou samozřejmě kompatibilní s firemním subwooferem T10S.

Integrován je zvukovod HPS převzatý z nejvyšší série S, jenž zajišťuje konzistentní projev výškového měniče a společně se zkosenými hranami čelní ozvučnice snižuje akustické odrazy od předmětů umístěných v poslechovém prostoru. DSP sekce s crossoverem naladěným na hodnotu 2.6 kHz eliminuje interference v kritickém středním pásmu. Dostatečnou rezervu poskytuje duální koncový Class-D stupeň s výkony 70W – LF, 20 W – HF, maximální SPL je dáno hranicí 188 dB a frekvenční rozsah určují mantinely 33 Hz až 25 kHz.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro kruhový bassreflex, potenciometr hlasitosti, tahové přepínače low-pass a high-pass filtrů (+2, 0, -2 dB), symetrický XLR vstup s citlivostí +4 dB, RCA konektor (-10 dB), kloubový síťový přepínač a kabelovou zdířku napojenou na napájecí okruh s rozsahem 100–240V/ 50-60Hz.

Jak ukazují první nezávislé testy (např. zde), nearfieldy ADAM Audio T8V představují nadstandard v dané kategorii studiových monitorů a pro mnoho uživatelů mohou být vítaným zpestřením nabídky německé značky. Česká cena modelu o rozměrech 250 x 400 x 335 mm a hmotnosti 9.8 kg byla nastavena pod hranicí 7200 Kč.

Tagy ADAM Audio ADAM Audio T8V

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY