Přejít k hlavnímu obsahu
Letos na Banátu nebude chybět Frontman podcast stage. | Foto: Karel Šuster
Letos na Banátu nebude chybět Frontman podcast stage. | Foto: Karel Šuster
redakce -

Festival Banát hostí podcast Davida Pomahače, vyhrajte dva vstupy na celý festival

Jedna z nejoriginálnějších kulturních akcí v Evropě se pravidelně pořádá v malé zapadlé vesničce v rumunských horách s názvem Eibenthal. Tato česká vesnice je jedna ze sedmi českých míst v oblasti „českého“ Banátu, který se rozprostírá na pomezí Rumunska a Srbska. Letos se Festival Banát koná ve dnech 21. až 24. srpna a s naším magazínem jako partneři budeme u toho. Dva z vás mohou získat zdarma vstupenku na celý festival, včetně cesty vlakem a ubytování v kempu.

Festival Banát je pořádán s cílem podpořit místní krajany a zviditelnit tuto unikátní českou oblast ve světě. I ve složitých podmínkách si festival dosud drží ojedinělý ráz a atmosféru. A jak se na festivalu letos budeme podílet my? David Pomahač bude na festivalové Frontman podcast stage vést několik inspirativních rozhovorů v rámci svého frontmanského podcastu.

Od svého začátku se festival snaží nejen propagovat českou oblast v Banátu, ale také objevovat kvalitní kulturu, která se ne vždy prosadí do česko-slovenského mainstreamu. Letos tam mj. uvidíte The Atavists, Michala Horáka, Terne Čhave, Ruce naší Dory, Mydy, Báru Zmekovou, Lucii Redlovou, Ghost of You a desítky dalších.

Zajít kromě koncertů můžete také na řadu inspirativních přednášek osobností napříč obory, mj. válečného reportéra Martina Dorazína, dokumentaristy Jirky Pasze, koučky Nely Boudové, jaderné inženýrky Dany Drábové nebo youtubera Patrika Kořenáře.

Festival není závislý na žádné výrazné dotační podpoře, ale stojí především na samotných návštěvnících a drobných dárcích. Z jednoho pódia stlučeného z darů lesa se akce rozrostla až do současného stavu, kdy se hraje po celé vesnici. Fanoušek si může vychutnávat tři hudební scény (jednu denní s názvem Medvěd a dvě večerní na hlavních podiích), kulturní dům s přednáškami, divadly a filmovou produkcí, kostel s vážnou hudbou, krajanský folklor, dětskou stage (kterou tvoři ti nejmenší krajani z Eibenthalu pro nejmenší fanoušky) a další místa, která se mnohdy spontánně objevují a která dotváří tradiční eibenthalský festivalový život.

Jak vyhrát 2 vstupenky na Festival Banát?

Přihlaste se na post se soutěží na našem Facebooku, kde stačí splnit jednoduchá pravidla. Podrobnosti najdete přímo u postu se soutěží.

Výherce, který kromě vstupenek získá zdarma také jízdenku na vlak a ubytování v kempu, vylosujeme v pátek 19. července 2024. Do okamžiku vyhlášení je možné posílat vaše správné odpovědi. Hodně štěstí!

 

Tagy Festival Banát Na kafe s Davidem Pomahačem

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY