Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fendery Telecaster, Jazzmaster a Jazz Bass z edice Gold Foil

Fender posílil svou produktovou nabídku o limitovanou edici Gold Foil, zahrnující modely s označením Telecaster Gold Foil, Jazzmaster Goild Foil a Jazz Bass Gold Foil, které jsou vyráběny pobočkou v mexické Ensenadě. Hlavním rysem této nástrojové kolekce, designově inspirované garážovým rockem šedesátých let, jsou speciální minihumbuckery a basový single coil Gold Foil, odkazující na vintage snímače dané éry, čemuž odpovídá jejich vizuální i zvuková stránka.

Společným jmenovatelem jsou krky z jednoho kusu javoru opatřené profilem 60' C a ebenové hmatníky nesoucí 21 (kytary) respektive 20 (Jazz Bass) středně silných pražců medium jumbo nebo „narrow tall“. Kytary disponují mahagonovým korpusem, standardní menzurou dlouhou 25.5 palců a ořechem ze syntetické kosti širokým 42 mm.

Telecaster GF využívá dva minihumbuckery Gold Foil s čitelným projevem, nosnými muzikálními středy a tradičním ovládáním, použita byla kobylka se zkrácenou vaničkovou základnou a třemi mosaznými válečkovými kameny, ladění obstarávají vintage mechaniky s malými plastovými rondely a instalován je třívrstvý pickguard.

Jazzmaster GF má hmatník s lemovkami hran a pozičními značkami v podobě perleťových bloků, ovládání trojice minihumbuckerů Gold Foil je řešeno prostřednictvím tří samostatných posuvných spínačů, společné hlasitosti a tónové clony. Zvolena byla klasická pevná kobylka Jazzmaster doplněná vibratem Bigsby B50 Flat Handle a ladicí strojky jsou identické jako u Telecasteru.

Jazz Bass Gold Foil je vybaven olšovým tělem a menzurou 34 palců, radius hmatníku s bílou lemovkou hran činí 9.5 palců a přenos zvuku obstarává pouze jeden single coil Gold Foil s výrazným podáním středových pásem, umístěný ve střední pozici a napojený na potenciometry Volume + Tone. Niklovaný hardware sestává z jednoduché ale účelné kobylky s ocelovými kameny a strojků ve stylu „Lollipop“ s otevřenými převody.

Barevná provedení a ceny

Fender Gold Foil Telecaster – Candy Apple Burst, White Blonde, cca 1250 eur
Fender Gold Foil Jazzmaster – Candy Apple Burst, Shoreline Gold, cca 35400 Kč
Fender Gold Foil Jazz Bass  – Two-Color Sunburst, Sonic Blue, cca 33400 Kč

Součástí dodávky je kvalitní polstrovaný gig bag Fender Deluxe.

Tagy Fender Fender Telecaster Gold Foil Fender Jazzmaster Gold Foil Fender Jazz Bass Gold Foil

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY