Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 29.03.2021 - 00:01

Fendery Telecaster Chrissie Hynde a Jason Isbell

Do podpisové edice Fender Artist přibyly dva nové modely Chrissie Hynde Telecaster a Jason Isbell Custom Telecaster. První jmenovaná verze je téměř dokonalou replikou Telecasteru '65, na který se zpěvačka rockových Pretenders spoléhala po celou dobu existence této kapely. Druhá signatura splňuje představy amerického skladatele, kytaristy a čtyřnásobného držitele ceny Grammy, slavícího úspěchy jak s vlastní sólovou tvorbou, tak i tituly nahranými společně s jižanskou partou The 400 Unit.

Chrissie Hynde Telecaster disponuje olšovým tělem, krytým stejně jako javorový krk s profilem Mid '60s "C" nitrocelulózovým lakem, umožňujícím dřevu dozrávat a zlepšovat své rezonanční vlastnosti, do palisandrového hmatníku opatřeného kulatějším vintage radiusem 7.25 palců je vsazeno 21 pražců a ořech ze syntetické kosti má šířku 42 mm.

Dvojice single coilů Vintage-Style '50s SC Tele v klasickém (kobylka) a lipstick (krk) provedení zvukově odpovídá původním snímačům z 50. let, zatímco typ kobylky s válečkovými kameny z nerezové oceli a jednovrstvý chromovaný pickguard přísluší k modelům Tele 65. Jediným konstrukčním rozdílem ve srovnání s předlohou jsou tak uzamykatelné ladicí strojky s malými rondely.

Telecaster Jason Isbell je inspirován kolekcí Custom ‘59, což se odrazilo na krémových lemovkách hran olšového korpusu, javorový krk opatřený profilem Mid '60s "C" je kombinován s palisandrovým hmatníkem (radius 7.25 palců) nesoucím 21 pražců standardní tloušťky a nultý pražec (42 mm) z umělé kosti.

Ke kobylce, jež byla na Isbellovo přání vybavena trojicí bronzových kamenů a vaničkovou základnou, je dodáván i odnímatelný „ashtray“ kryt, vybrány byly tradiční vintage strojky, černý třívrstvý pickguard, bílá krytka třípolohového switche a k výslednému zvuku přispívají dva speciálně navržené singly Jason Isbell Telecaster SC.

Evropská cena modelu Fender Chrissie Hynde Telecaster v relic úpravě Faded Ice Blue Metallic Road Worn se pohybuje okolo 1400 eur, Jason Isbell Custom Telecaster v patinovaném provedení Road Worn Chocolate Sunburst vyjde na cca 1500 eur. Oba kousky jsou vyráběny v mexické továrně, kde k nim přibalili také firemní gig bagy. Poslední video demonstruje Fender Telecaster z roku 1954, který Isbell nabídl k prodeji prostřednictvím specializovaného obchodu Carter Vintage Guitars.

Tagy Fender Fender Chrissie Hynde Telecaster Fender Jason Isbell Custom Telecaster
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY