Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 30.07.2019 - 00:01

Fender Tone Master: digitální verze komb Deluxe a Twin Reverb

Fender se rozhodl opět vstoupit do vod digitálního modelingu a tuto technologii využil u nové edice Tone Master, tvořené komby Tone Master Deluxe Revrb a Tone Master Twin Reverb. Oba aparáty přinášejí podle slov výrobce zvuk velmi blízký známým celolampovým kombům Deluxe a Twin v provedeních Blackface a příbuznost se otiskla také v designu novinek, které jsou na první pohled nerozeznatelné od slavných předloh.

Stejně jako u originálů je přední panel TM Deluxe Reverbu osazen dvojicí vstupů kanálu Normal s hlasitostí a dvoupásmovými korekcemi, vstupní konektory 1/2 najdeme i u kanálu Vibrato s potenciometry hlasitosti, basů, výšek, reverbu a funkcemi Speed, Depth pro nastavení rychlosti a hloubky modulační vibratové vlny.

Model TM Twin Reverb přidává u obou kanálů posuvný spínač Bright posilující vyšší frekvenční pásma a větev Normal disponuje i ovladačem středů. Zadní strana šasi je vyhrazena přepínačům Standby a Power, zdířce footswitche a pro přímé nahrávání je připraven linkový XLR výstup s odepínáním uzemnění, ovladačem hlasitosti a dvěma typy simulací reproduktoru, založených na IR impulsech.

Navíc zde najdeme USB port a pětipolohový rotační přepínač s krokově volitelným výkonem (Deluxe: 0.2, 0.5, 1, 5, 12, 22 W, Twin: 1, 5, 12, 22, 40, 85 W) koncové sekce, která ve výsledku nabízí identické max. hodnoty jako celolampové modely. Pro dosažení obdobné dynamické odezvy, barvy a projekce jako u originálních lampových power ampů použil výrobce digitální výstupní okruhy dimenzované na 100 (MT Deluxe) a 200 W ( MT Twin).

K reálnému zvuku přispívají kabinety vyrobené z masivní borovice a osvědčené dvanáctipalcové reproduktory Jensen N-12K s lehkými neodymovými magnety. Ceny digitálních komb Tone Master Deluxe Reverb (1x12) a Tone Master Twin Reverb (2x12) se mají pohybovat okolo hranice 900 respektive 1 000 dolarů včetně měkkého obalu a dvoucestného footswitche.

Tagy Fender Fender Tone Master Deluxe Reverb Fender Tone Master Twin Reverb
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY